Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED alatt a tb-met nekem...

CSED alatt a tb-met nekem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Az államkincstár oldalán csak úgy szerepel, hogy

A csed díj után tb-i járulékot nem kell fizetni.


De nekem nem kell vagy a munkáltatómnak nem kell?

Valakinek a kettő közül kell..



2021. dec. 6. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer oda van írva, hogy nem kell, akkor miért gondolod, hogy kell? 😂 Fogadd el, hogy nem kell fizetned. Törődj bele, nem lesz gond.
2021. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"A csed díj után tb-i járulékot nem kell fizetni."



Akkor mi a kérdés...????

Senkinek nem kell!

2021. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy a kettes is írt, senkinek nem kell. Abban a speciális esetben kellene ha mondjuk felszámolják a céget aminél dolgoztál, és ezzel megszűnne a munkahelyed, akkor kéne. De olyankor a NAV küld egy szép levelet, hogy fizetned kell.

De nem kell mivel van bejelentett munkahelyed…

2021. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én miután megszültem elküldtek a munkahelyről, kapom a csedet, gyedet. Azt mondták, fizessem magam után a tb-t. Nem értettem, hogy miért is kellene. Felhívtam a NAV-ot, ott azt mondták, nem kell fizetnem.
2021. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kérdést, hogy magamnak kell-e.
2021. dec. 6. 15:55
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogy zöldbe legyen a tb-m.
2021. dec. 6. 15:56
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Miért lettem lepontozva? Velem pl pont ez történt, felszámolták a céget aminél dolgoztam, kaptam a levelet a NAV-tól és azóta magamnak fizetem a tb-t.


3-as válaszoló

2021. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, nem szűnik meg a csed-del a biztosítási jogviszonyod. Egyszerűen ez kvázi egy juttatás, kedvezmény, hogy csak az szja-t kell fizetni belőle.
2021. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A csed/gyed biztosítási és nyugdíj szempontjából is jogfentartó idő, úgy, hogy a csedből csak adót, a gyedből adót és nyj-ot vonnak. De ezeket is már a folyósító szerv vonja le, és fizeti meg az államkasszába, nem kell itt már semmit önállóan fizetni. Mivel ezek levonásra/ kifizetésre kerülnek, a biztosítás nem szakad meg (nem kapsz piros lámpát).
2021. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még a munkáltatóm küldött egy levelet, hogy letelt a tp és fizessem magam után a tb-t. A nav nem küldött semmi ilyesmi. Mivel nem nagyon tudtam elmászkálni már a terhesség végénél ezért nem stresszeltem magam, hogy fizessem-e be vagy ne a tb-et. De most újra tudok menni is ha kell befizetni. De köszi mindenkinek a válaszokat, nem kell akkor befizetnem. Gondolom majd az ügyfélkapunk is frissítik és látom majd, hogy be van fizetve a tb-m.
2021. dec. 6. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!