Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire számíthatok? Gyed-re,...

Mire számíthatok? Gyed-re, csed-re nem?

Figyelt kérdés

6 hónapja megszűnt a munkaviszonyom, álláskeresési járulékot nem igényeltem még, a tb-t magam fizetem, de most terveznénk kisbabát. Ha hamar összejönne is mire megszületik én már minimum 9+6 hónapja nem leszek munkaviszonyban. Gyes és családi pótlék fog járni nekem?

Lényegében a gyed és a csed azoknak jár, akik legfeljebb a munkahelyük megszünése után 3 hónappal teherbe esnek?



2021. nov. 18. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csed - gyed azoknak jár akiknek a szülést megelőző 2 évben megvan az 1 év munkaviszonyuk és munkaviszonyal rendelkeznek a szülés napján is.

Így igen. Csak családi és gyes jár.

2021. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak 6 hónapot kellene dolgozni minimum hogy járjon minden. Terhesen 36. Hetig dolgozhatsz maximum, de nem kell 6. Héten kiíratnod magad...

Nem lenne érdemes úgy tervezni babát, hogy ne csak havi 22ezret kapj, hanem mondjuk 220ezret? Csak kérdem, nem az én dolgom, de én áttervezném a dolgot, ha ilyen helyzetben lennék. Mondjuk még soha nem voltam 6 honapig munkanélküli sem, szóval ha így maradsz, havi 22500 ft-ra számíthatsz.

2021. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*42500 bocsi.

A kettő együtt.

2021. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
2-essel egyetértek, bennem is ez a kérdés vetődött fel.
2021. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Allaskeresesit vedd akkor igénybe, amikor szülsz, próbáld belőni. Akkor biztosított leszel, és kapsz csedet, gyedet.
2021. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 2-es, 4-es válaszoló!

Én pedig még soha nem voltam munkanélküli mióta munkába álltam anno. :)

Jogos a felvetés, de én mondtam fel a munkahelyemen, határozott okból, amit hosszú és lényegtelen lenne itt kifejteni, de nem holmi "teszek rá hogy majd miből nevelem a gyerekem" identitásból. Röviden; el kellett költöznünk onnan, ahol laktunk, pont gyerekvállalás miatt, ezért mondtam fel. Viszont azóta még nem jött a baba. Szerencsére anyagi dolgok miatt nem kell aggódnom, ezért is nem álltam azóta munkába (a gyereken dolgozunk:)) csak érdekel, mégis mit vehetek igénybe mi jár nekem és mi nem.

2021. nov. 18. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem is kell belemenni a miértekbe, de jó hogy nem kell aggódni az anyagiak miatt, de 3 év múlva sem? És ha neadjaég baleset éri a párod és ő sem dolgozik mondjuk fél évig? És a nyugdíj?

Én addig nem próbálkoznék, ameddig nincs rendben a hattér, és nem biztosított a jövő.

2021. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez abszolút felelőtlenség..

Azért is nem dolgozol, mert babát "gyártotok" ? Az igen!! Közben meg a párod tart el magyarán. Gratulálok..

2021. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező elég szűk látókörű vagy, ahogy arra már előttem szólók is próbáltak rávilágítani.

Mindenesetre sok sikert. És egyébként miért érdekel ennyire hogy "mi járna"? Ha egyébként nem is vagy rászorulva semmilyen juttatásra?

2021. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!