Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED alatt a tb-met nekem...

CSED alatt a tb-met nekem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Az államkincstár oldalán csak úgy szerepel, hogy

A csed díj után tb-i járulékot nem kell fizetni.


De nekem nem kell vagy a munkáltatómnak nem kell?

Valakinek a kettő közül kell..



2021. dec. 6. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

A TAJ számod alapján is letudod kérni az infót, hogy zöld vagy sem. Rá tudsz guglizni. Amúgy a NAV mindig küld levelet, ha gond lenne. Abba van sárga csekk a befizetéshez.

Eddig is te fizetted a TB-d?

2021. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
A csed-et a munkáltatódtól fogod kapni? Én tőlük, mert kifizetőhely. Lehet, hogy a te munkahelyed nem, és ezért a félreértés.
2021. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

TP lejárta után miért is kellett volna fizess?? elég katyvasz, amit írsz...

mindenesetre, ha most CSEDet kapsz, akkor nem kell. Sőt, GYED mellett, de még GYES mellett sem

2021. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

A válaszod alapján én úgy értelmezem,hogy még állapotos vagy vagyis nem szültél meg, ellenben az igénybevehető táppénzjogod lejárt. Ez esetben valóban fizetned kell az egészs.ügyi hozzájárulást,ami 8000 Ft, és szülést követöen elesel a csed/gyed lehetőségétől. Az eü.hozzájárulással pénzbeli egbizt ellátásra nem leszel jogisult, csak természetbenire.

Bár azt én sem értem,ha ilyen volumenü kérdésed van, miért nem lehetett összeszedetten kereken leírni,hogy mi a helyzet?

így elég kaotikusan van megfogalmazva.

2021. dec. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!