Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apasági nyilatkozat tétele...

Apasági nyilatkozat tétele mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább azokhoz szólna akik a pandémia alatt szültek. Ugyanis hallottam már olyat is, hogy valakiknél fél évbe telt az egész átfutási ideje.

6. hónapban járok és félek, hogy kifutunk az időből és mire megszületik a pici nem kaphatja a párom családnevét. Január elejére kaptunk időpontot az okmányirodába. Felesleges ezen aggódnom, vagy tényleg sok idő mire elfogadják? Bocsánat ha hülye kérdés de tényleg annyi félét hallottam.



2021. dec. 14. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Megcsináljátok a nyilatkozatot és ennyi, ez kb 20 perc, ennyi időbe telik. A kórházban odaadod az anyakönyvesnek az irataiddal és nincs vele más teendő, nem értem milyen átfutási időről beszélsz.
2021. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott rögtön kezhez kapjatok az apasági nyilatkozatot.
2021. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A 8. hónapban vagyok és még nincs meg, kb fél óra lesz a hivatalban ha eljutunk odáig, úgyhogy nem izgulok ezen :D
2021. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az okmányirodába kell menni!

Anyakönyv vezetőhöz, Önkormányzat.


A helyi anyakönyvi hivatal is megteszi. Oda foglaljatok időpontot, vagy ha nem lehet, hívjátok fel telefonon.


Te és a párod ketten egyszerre megjelentek, viszitek a személyit, lakcímkártyát. Ha elváltál a válási papírt, határozatot. Ott rögtön elkészítik, fél óra és kézhez kaptok egy-egy példányt.

Szülésnél pedig vigyétek magatokal egyet, azt a kórházban odaadjátok az ottani dolgozónak aki felveszi az adatokat. Onnan elviszik a helyi anyakönyvi hivatalba és egyből látják hogy apait tettek rá.


Akkor lehet hosszú az idő ha a megszületése után tesztek apait. Ha előtte

akkor gyors.


Akkor nem tehettek apait ha reprodukció (akkor igazolás kell onnan ahol ezt végezték), vagy házas az anya.

2021. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett válási papir, csak lakcim, személyi és alairasok. Fenymasolassal együtt 15 perc volt.
2021. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Baba születése után sem sok idő, csak a terhes kis könyv helyett az anyakönyvi kivonatot kell vinni. 20 perc volt összesen.
2021. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat ne haragudjatok ha nagyon buta volt a kérdés de nekem tényleg azt mondták a járvány miatt ez egy hosszabb folyamat lesz.
2021. dec. 14. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Cafolom, már bocsánat. November végén májusra akartak időpontot adni, hogy előbb nincs. Újpesten anyakonyvvezetonel. Más kerületekbol mind elhajtottak hogy a covid miatt csak keruleti lakosokat fogadnak. Végül az ujpesti jegyző segitsegevel kaptunk január 26ra időpontot, szóval aki még nem foglalt az ezzel számoljon.
2021. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagyis bocsánat, ez nem arra, vonatkozott mennyi, idő alatt készül el hanem feljebb valaki írta hogy 8 hónapos terhes és még nem kért időpontot..
2021. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kell időpont, bemegyek, húzok sorszámot és várok. :)
2021. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!