Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van valakinek adókedvezményhez...

Van valakinek adókedvezményhez hivatalos apasági nyilatkozat nevű (azt hiszem) nyomtatványa?

Figyelt kérdés
Azt szeretnénk, hogy a férjem vegye igénybe az adókedvezményt a születendő gyermekünk után, de a KLIK, a munkáltatónk anyakönyvi kivonatot és egy hivatalos formanyomtatványt követel ehhez, ez utóbbit pedig nem tud adni és mi nem találjuk a neten. Más is volt már így? Vagy csak velünk b*szakodnak, amiért nem vettem fel a férjem nevét?

2015. szept. 23. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a férjem veszi igénybe.Neki a munkáltató adta a nyomtatvány.
2015. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az orvos adott papírt a terhességi korról és a házassági anyakönyvi kellett. bár férjem vállalkozó, ugye neki a könyvelő intézte, nem volt ki belekössön
2015. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt az egy papírt kell kitölteni, semmi mást:

[link]


Ha még terhes vagy, akkor elkérhetik a házassági anyakönyvi kivonatot, mivel magzati adókedvezményt az apa csak úgy veheti igénybe, ha a szülők házasok. De nektek ez nem jelent problémát.

Ha már megvan a pici, akkor max. születési anyakönyvi kivonatot kérhetnek, de igazából egyiket sem kellene. Ha magzat után kéritek, akkor mindenképp legyen meg az orvosi igazolás, hogy betöltötted a terhesség 91. napját. De, ezt sem tarthatja meg a munkáltató, max. megnézheti, neked kell magadnak elrakni 5 évig.

Szóval, eredetileg bőven elég a nyomtatvány, amit linkeltem, nincs semmilyen apasági nyilatkozat nyomtatvány az adókedvezményhez, főleg mivel ti még házasok is vagytok, így elég a házassági anyakönyvi kivonat.

2015. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ezzel a nyomtatvánnyal indítottunk, amit linkeltél. Nem értettem, miért nem elég ez és az orvosi igazolás. Lemásoltuk az anyakönyvit is, de a KLIK-nek ez sem elég. És a legrosszabb, hogy ők sem tudják megmondani, hogy pontosan mit akarnak. "Apasági nyilatkozat, le lehet tölteni" de 4-en kerestük a neten és nem találtuk meg. Holnap telefonálok és nem leszek velük kedves! ;)
2015. szept. 23. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a férjed az apa minek apasági nyilatkozat.

Egyébként a családi kedvezmény igénybevételéhez csak az az egy nyomtatvány kell, amit már előttem is belinkeltek, max még az orvosi igazolás másolatát kérhetik. Ezen kívül semmit!!!!!

2015. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erősen csesztetés szaga van a dolognak!

Én bevittem a munkaügyre az orvosi igazolást, meg 2 példányban az adókedvezményre jogosító nyomtatványt, meg sem kérdezték, hogy "ki ez a fickó, akit ráírtam" - merthogy "csak" élettársak vagyunk a Párommal. Leigazolta a Párom munkahelye, hogy: Oké, nem ő veszi igénybe. Majdan leigazolta az enyém, hogy: Oké, én veszem igénybe.

Ennyi!!!

2015. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 24. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!