Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2021 júliusban kezdtem az új...

2021 júliusban kezdtem az új munkahelyemen. 1 hete késik. Előtte a vírus miatt 1 évig feketén dolgoztam. A mostani munkámat nem lehet állapotosan végezni. Jogosult leszek valamire? Táppénz? Gyed?

Figyelt kérdés
10 éve szültem,akkor gyeden voltam de sok jogszabály változhatott azóta.
2021. dec. 25. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek születése előtti két évben kell megtennie a 365 napnak és munkahelyről kell elmenni szülni (a szülés időpontjában biztosítottnak kell lenni) a CSED-hez és GYED-hez.


6 hónapja dolgozol, így 6 hónapra tudsz tp-re elmenni, ami nem fedezi a terhesség idejét.

Könnyített munka?

Vagy kb 6 hónapnyi táppénz + munkanélküli. Akkor biztosított leszel a szülés idején. (Jól át kell ezt gondolni, mert 1-1 nap is számít!)


TB kisokos kismamáknak csoportot ajánlom, ott szakértők válaszolnak.


Ezek alapján én azt mondom, hogy GYES-re leszel csak jogosult.

2021. dec. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Táppénzen valóban csak 6 hónapot lehetsz, bár mire lesz papírod a terhességről, lehet, hogy lesz az már 7 is, úgy meg már akár ki is tarthat szülésig. Viszont elméletileg ha a munkáltató nem tud könnyített/más munkakört biztosítani, akkor állásidőt kell biztosítania, nem pedig táppénzre küld - de a gyakorlatban nem tudom, ez hogy működik.

De a csed/gyed akkor is jár, ha a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, szóval ha mégis táppénzre mész holnaptól, akkor is még beleférsz. Pláne, ha januárban kiveszed az éves szabidat, és utána kezded a táppénzt, azzal is nyersz egy hónapot.

2021. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. dec. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!