Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bölcsi+gyed munka nélkül?

Bölcsi+gyed munka nélkül?

Figyelt kérdés

Óraadó tanárként dolgozom megbízási szerződéssel, ami június 21-én lejár, majd szeptemberben újraindul, így nyáron munkanélküli leszek. Gyermekem 2 év alatti, bölcsibe jár. Nyáron nem viszem, de nem kiiratom, csak simán itthon marad. GYED-et a férjem igényli, neki rendes 8 órás bejelentett állása van.

Kérdés: ha nem iratkozunk ki a bölcsiből, jogosultak vagyunk továbbra is a GYED-re nyáron azidő alatt, amíg én nem dolgozom? Számít, hogy viszem-e bölcsibe, vagy csak az, hogy be van-e iratkozva?


máj. 22. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a férjed van gyeden minden marad ahogy van
máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is ezt olvastam ki a szabályozásból, de a kollégák közül páran elbizonytalanítottak, olyan határozottan állítottak mást.
máj. 22. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A kollègàk remélem nem magyartanárok, mert nem megy nekik az értő olvasás. Annak a szülőnek kell dolgozni, aki a gyedet kapja.
máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
57%
De különben bármilyen nyári szünet alatt miért kéne kiiratkozni a bölcsiből?Komolyan nem értem.
máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert bölcsi és gyed csak akkor járhat egyszerre, ha az igénylő dolgozik. Ha nem dolgozik, de bölcsibe jár a gyerek, le kell mondani a gyedet. A félreértés csak az volt, hogy ez csupán az igénylőre vonatkozik, nem mindkét szülőre.
máj. 22. 17:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a bölcsiben nincs nyári szünet.
máj. 22. 17:08
 7/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
De van 4 hét nyári szünet a bölcsikben is.
máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kiíratni nem kell, de megteheted, hogy nem viszed, ha úgyis otthon vagy.
máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Minden bölcsiben más. Nálunk nincs szünet.

És természetesen nem viszem nyáron, ezt írtam is.

máj. 22. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az igénylőnek kell dolgoznia GYED tekintetében. De őszintén? Amilyen gyorsan mennek a dolgok, kb. ki sem szűrnének a rendszerben mire visszakerülsz állományba...

Azt tudakold meg, hogy a bölcsinek van-e kifogása. Nálunk pl. félévente kérnek mindkét féltől új munkáltatóit. Ha nincs, kirakják a gyereket. De nálunk brutál túljelentkezés van.

máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!