Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha most 2021-es minimálbértől...

Ha most 2021-es minimálbértől számítják a diplomás gyedemet, akkor 2022-ben újra átszámolják és a 2022-es év minimálbér 70%-át fogom kapni (persze bruttó)?

Figyelt kérdés
“ A diplomás gyed összegét minden év január 15-éig hivatalból felül kell vizsgálni és a tárgyévre érvényes minimálbér, illetve garantált bérminimum figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.”

#GYED #2022minimalber #2021gyed
2022. jan. 1. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
A maximum gyed összege változik a minimálbér emelkedésével. A többi nem.
2022. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2022-es minimálbérhez viszonyítva kapom a gyedet. Magyaran bruttó 140ezret.

Ez baj?

2022. márc. 2. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Én is diplomás gyedet kapok, ezt a garantált bérminimumból számolják. És igen, annak az emelkedésével nő az összeg is. Tavaly és januárban én nettó 114975 ft-ot kaptam ezen a jogcímen, februárban pedig 136 ezer valamennyit. (Mivel még csak 1x jött, nem emlékszem pontosan.) Most ennyi a garantált bérminimum 70%-ának a nettója.
2022. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Ja az lemaradt bocsánat, hogy attól is függ, hogy milyen típusú diplomás gyeden vagy, BA/BSc, MA/MSc vagy PhD tanulmányok után. Az összeg is értelemszerűen nő a képzés szintjétől függően. De a garantált bérminimum összegének emelésével nő a diplomás gyed összege is. Mint ahogyan írtam is, hogy nekem miről nőtt mire. (Én PhD jogviszony után kapom.)
2022. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Szóval nem kell izgulnom, hogy többet kaptam és vissza kell fizetnem

2022. márc. 3. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!