Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adóvisszatérítés kérdés?

Adóvisszatérítés kérdés?

Figyelt kérdés

Ma párom azt az információt kapta hogy ő is igénybe veheti a visszadót. Meg is próbáljuk. Én kapom majd a nagyra, aki nem a mostani páromtól van. De terhes vagyok. Itt csak az időpontokkal vagyunk bajban. Év végéig betöltöttem a 91/92 napot, de orvoshoz csak jövőhétre van időpontom. Korábbra nem tudnak adni és "ilyenekkel ne zavarjam őket"...

Túl késő már jövőhéten intézkedni?


2022. jan. 3. 21:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt* ((ha nem lenne érthető.)) Szülész szakorvos és amit ő ad igazolás a betöltött napokról.
2022. jan. 3. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

"Az ebbe a körbe tartozó szülőnek a nyilatkozatot azért fontos december 31-ig benyújtani, mert csak így tudja a családi adóvisszatérítés összegét kiutalni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2022. február 15-ig - nyomatékosította Tállai András.


Az államtitkár leszögezte, hogy az adóvisszatérítéshez való jog a gyermeket nevelő szülőket mindenképp megilleti, így nem veszik el akkor sem, ha valaki elmulasztja az év végi határidőt. Ilyenkor a szülő a NAV által elkészített bevallási tervezetében, vagy az szja-bevallásában veheti igénybe az adóvisszatérítést.


Hozzátette, hogy ebben az esetben a szülők csak február 15-e után juthatnak az őket megillető összeghez, a NAV ugyanis a bevallás benyújtásától számított 30 napon belül, de legkorábban március 1-jén utalja ki a pénzt."



[link]



Bonyolult volt mi? Nem könyvtárba kell menni, csak beírni a keresőbe...

2022. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól értem, nem vagytok házasok. Magzatra csak a férj jogosult év közben kedvezményre, az élettárs nem. Adóvisszatérítést pedig az kap, aki 2021-ben gyerek utáni kedvezményre volt jogosult.
2022. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!