Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED mellett kaphatok...

Diplomás GYED mellett kaphatok "sima" GYED-et?

Figyelt kérdés

PhD hallgató vagyok, ha elmennék szülni, akkor kapnám a diplomás GYEDet. Viszont én a kutatóhelyemen alkalmazásban is vagyok, hol heti 40, hol 20, jelenleg pedig 5 órában (ez pályázat függő).

Ha szülni mennék, akkor a diplomás.gyed mellett a munkaviszonnyal mi lesz? Kapok onnan is, vagy sem? Kapom így egyáltalán a diplomás GYEDet? Nem nagyon tudtak nekem erre értelmes választ adni, de nem akarom magam megszívatni, hogy alig kapjak majd pénzt mondjuk.... És akkor gondolom így CSED nem jár.



2022. jan. 17. 18:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Persze, mindent is...
2022. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát nekem nincs munkaviszonyom csak Phd hallható vagyok, onnan kapom az ösztöndíjat és pluszban kapom a diplomás gyedet.

Akkor jár a diplomás GYED, hogyha az elmúlt 2 évben kevesebb, mint 365 napig voltál biztosított (alkalmazva) és van legalább 2 aktív féléved. Szóval én úgy tudom, hogy ha ennél több a munkaviszonyod akkor jogosult vagy csedre és ‘sima’ gyedre, de nem a diplomás gyedre.

2022. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Diplomás gyedre csak az jogosult, aki az általános szabályok szerint nem jogosult rá.
2022. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%

Azt kapod, amelyikkel jobban jársz. Kettőt egyszerre nem.


Nekem is volt jogosultságom diplomás gyedre és munkaviszony alapján is csedre. Előbbi 110e, utóbbi 190e lett volna, így utóbbit ítélték meg.


Nem a munkaviszony óraszáma, hanem a jövedelem dönti el. Én nagyon alacsony óraszámban voltam bejelentve, de illetmény kieg formában sok pénzt kaptam, és ez is bele lett számítva.

2022. jan. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt kapod, amelyikkel jobban jársz


Nem így van. Ha jogosult vagy csedre, gyedre, akkor is azt fogod kapni, ha két órában bejelentve 20e a béred, és a diplomás több lenne.

Nem az összeg miatt kaptad a simát, hanem az ebtv. 42 miatt. A diplomás feltétele, hogy az általános szabályok szerint nem vagy jogosult. Ha jogosult vagy, mindegy az összeg, csak azt kaphatod.


42/E. § * (1) * A 42/A. § (1) bekezdésében foglaltakon túl gyermekgondozási díjra jogosult az a szülő nő is, *


a) aki az alábbi feltételek mindegyikének megfelel:


aa) a 42/A. § alapján gyermekgondozási díjra nem jogosult,

2022. jan. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ötös, erre van valami kiegészítő szabály, tőlem bekérték a kérvényt mindkettőre emiatt. Olyan nincs, hogy ha van két órás munkaviszonyod, akkor kapsz tizenötezret, ha meg nulla perces, akkor 100-at. Józan paraszti ész.
2022. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

6, nincs kiegészítő szabály.

Ha van munkaviszonyod, amiben jogosult vagy, mindegy, mennyi a béred, a diplomás gyedre nem vagy jogosult. Akkor sem, ha annak magasabb lenne az összege.


És meg fogsz lepődni, van, aki nulla befizetéssel többet kap, mint az, aki fizet járulékot, lásd nem főállású egyéni és társas vállalkozó nulla jarulékkal a minimálbér után.

2022. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ha van két órás munkaviszonyod, akkor kapsz tizenötezret, ha meg nulla perces, akkor 100-at. Józan paraszti ész.


ez meg nettó baromság, én ilyent sehol nem írtam, amit a számba adsz.

2022. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Hetes, nekem mindegy, ez az infó olyan helyről van, ahol naponta intéznek ilyet, én cseden voltam, a kolléga diplomás gyeden. De ha utána keresel is vannak hivatalos példák, hogy ha rosszabbul jár valaki a részmunkaidő miatt, akkor a gyede nem lehet X összegnél alacsonyabb...
2022. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9, én naponta intézek ilyent... Mert ebből élek :)


De ha utána keresel is vannak hivatalos példák, hogy ha rosszabbul jár valaki a részmunkaidő miatt, akkor a gyede nem lehet X összegnél alacsonyabb...

nincs ilyen szabály. Arra van szabály, ha a többedik gyermeknél alacsonyabb, akkor a korábbi összeget kapja.

2022. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!