Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED mellett kaphatok...

Diplomás GYED mellett kaphatok "sima" GYED-et?

Figyelt kérdés

PhD hallgató vagyok, ha elmennék szülni, akkor kapnám a diplomás GYEDet. Viszont én a kutatóhelyemen alkalmazásban is vagyok, hol heti 40, hol 20, jelenleg pedig 5 órában (ez pályázat függő).

Ha szülni mennék, akkor a diplomás.gyed mellett a munkaviszonnyal mi lesz? Kapok onnan is, vagy sem? Kapom így egyáltalán a diplomás GYEDet? Nem nagyon tudtak nekem erre értelmes választ adni, de nem akarom magam megszívatni, hogy alig kapjak majd pénzt mondjuk.... És akkor gondolom így CSED nem jár.



2022. jan. 17. 18:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
És még mielőtt a kérdező eltéved egészen: nem egy ember jár ide vissza, letörni kicsit a túl nagyra nőtt egóját.
2022. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Szegénykéim 😆 Fizessek nektek elő Netflixet? Hátha kicsit elfoglalnátok magatokat és lenne némi örömötök az életben 🙂
2022. febr. 1. 20:23
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Nekem légyszi popcornt is küldj, a disznók is kukoricán híznak!
2022. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

"Példa: ha az anya tgyás-ra jogosult, de általános szabályok szerinti gyedre nem, és az egyetem mellett 4 órában munkaviszonyt létesített, egyéni vállalkozó lett, vagy egy határozott idejű jogviszony megszűnését követő 42 napon belül szült, még megilletheti a hallgatói gyed, mely az ő választásán múlik, azzal a feltétellel, hogy egyszerre csak egy ellátás folyósítható:


megigényli a tgyás-t, és 168 nap után, ami még hátra van a gyerek egyéves koráig, arra hallgatói gyedet kér;

ha a tgyás összege kedvezőtlenebb, mert pl. 4 órában dolgozott, akkor diplomás gyed iránti kérelmet nyújt be."

Eszerint úgy gondolom választható. A kettő nem jár együtt.

Ha megvolt a szülés előtti két évben egy év munkaviszony, akkor jár csed, de felesleges, mert diplomás gyed születéstől jár.

2022. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!