Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nemigazán értem.Elmult két...

Nemigazán értem.Elmult két éves a lányom.A terhességem elején járok.Mikor kell a munkáltatót hívni,hogy terhes vagyok?Illetve terhesen kapok valamit,vagy csak a baba születése után?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor akarod. Nem kötelező. Maradhatsz simán gyesen a lányoddal, akkor nem kapsz mellé semmit. Bejelentheted, hogy megszakítod a fizetés nélküli szabadságot, kéred hogy kezdjek meg a bennlevo szabadságát kiadását. Amikor megkezdett, másnap elmész tappenzre. Ez konkrétan tappenzcsalas, de a többség így csinálja. Ez esetben kapsz tappenzt és q gyest.
2022. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jan. 18. 19:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Kedves első és hogy lehet ez tp csalás mikor én a NEAK-ot hívtam ez ügyben és ők mondták hogy mit csináljak. Tehát akkor hogy csalás ha ők ajánlják fel?
2022. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3!


A tappenz akkor jár, ha betegség vagy veszélyeztetett terhesség miatt munkakeptelen vagy. Alapesetben a terhesség nem jelent munkakeptelenseget.

2022. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha itthon vagyok lassan 2 és fél éve,akkor is jár szabadság?
2022. jan. 19. 16:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Jár hát. A csed és a gyed első fél évére. Plusz ha valamennyi bent maradt a szülés évében. De érdemes csak egy - két napot kivenni a tappenz előtt, jól jön majd a beszoktatatashoz ha a kicsi bolcsis/ovis lesz
2022. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jan. 19. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es 2 terhességen vagyok túl, tisztába vagyok vele mikor jár tp. Hajnali 3-ra jártam dolgozni egészen a 31. hétig. Legtöbbet álltam és többször is emlegettem. 6-7 órát dolgoztam attól fuggően nyitos vagy záros voltam, de csak 4 órába voltam bejelentve. Fizetett szabim nem volt se nekem se a 3 éve ott dolgozó kolléganőm ék. Előttem tp-re majd miután a masodikkal várandós lettem, főnököm hívott mert tudta jól hogy nem akarok visszamenni dolgozni, és közölte hogy a két gyerek után annyi szabim lenne amit ő nem akar kifizetni. A konyveloje állandóan ült a tp papírom ön és 2 havonta kaptam pénzt, ami szaros 30 ezer volt. Miután bevsodolt a bolt a végkielégítések sem kaptameg, hát ezek után nem go sajnálom hogy kihasznaltam a kiskaput
2022. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8!


A felsorolás egyike sem ok tappenzre. Könnyített munkát kellett volna kapnod és olyan sincs ,hogy nem kapsz fizetett szabadságot. Nem igazán értem miért kötsz belém, én egy tényt közöltem: Tappenzre önmagában a terhesség nem jogosít. A másik tény meg az, hogy a nőgyógyász azonnal ír egy tappenzjavaslatot, ha a kismama arra kéri.

2022. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8 a felsorolást azért írtam hogy mások, akik írják, hogy ez tp csalás kicsit ázlássák a dolgokat. Én tisztességesen bejartam dolgozni az első terhességem állat, úgy hogy vészesterhessegi hányásba szenvedtem, még a víz sem maradt meg és 42 kilóra fogytam le. Könnyített munkát nem tudott adni mert ketten voltunk a kolléganő el

Mivel maszek, akik általában kihasznalja a dolgozókat így úgy voltam vele a kevés kis gyedem mellé, ami havi 38 körül volt adókedvezmény el együtt, igenis fogtam bejelentettem papíron a második terhességem, visszavetettemagam aktív állományba és kértem a nődoki hogy írjon ki tp-re. Én nem támadta, félre ne értsd csak sokan nem értik miért csinál az ember így, hát mert sajnos én nem kaptam havi 150-160-at mint általában kapnak a kismamák

2022. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!