3hónap múlva két éves?

Figyelt kérdés
3hónap múlva 2éves lesz a kisfiam most úgy néz ki jön a kistesó. Mit fogok kapni a kistesóra? Vagy csak Gyest fogok kapni a nagyra?

2019. júl. 27. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt fogod kapni, amit a nagyra.
2019. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
miután meg születik azt tudom.. de míg pocakba van addig mit kapok.. a nagyra a gyest vagy a pocaklakóval a táppénzt..
2019. júl. 27. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Miért kapnál táppénzt? Visszamész dolgozni, aztán elmész táppénzre? Elegáns...
2019. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megvan az a munkaviszonyod, ahonnan eljöttél szülni?Ha igen, van rá mód, hogy kéred írásban a fizetés nélküli szabi megszüntetését, amire max. 30 napja van a munkáltatónak reagálni, de legkésőbb 30 nap múlva tv. szerint visszakerülsz aktív állományba. (A megszüntető levélbe konkrét 30 nappal későbbi dátumot írj bele.) 7 nap szabival te rendelkezel, min. 1 napot vegyél ki, és után mehetsz táppénzre, így kapod a gyest a nagyra és a táppénzt a szülésig. Dokival mindenképp egyeztess előre, hogy táppénzre fog-e venni, ez az ő döntése. És érdemes megvárni a 12. hetet, mert ha ne adj isten elmegy a baba, akkor megszűnik a védettséged, és ki is rúghatnak. Ha később vissza akarsz menni oda dolgozni, érdemes átgondolni, hogy megéri-e, mert a táppénz 1/3-át a munkáltató fizeti, tehát ez neki kiadás lesz.
2019. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod..akkor ha jól értem megvárom a 12.hetet majd jelzem hogy adják ki a füzetés nélküli szabadságom majd mikor vissza mennék dolgozni arra a napra kérjek szabit és utánna akkor táppénz..
2019. júl. 28. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy akár dolgozhatsz is egy kicsit...
2019. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
6os: ugyan már, minek dolgozna? És ekkora tetűség után a cége sem fogja visszavárni a második gyerek után. Aztán majd jön a nyávogás, hogy jajj, gyerekkel nem kellek sehova. Persze hogy nem, hiszen a munka büdös, a munkáltatót meg fejőstehénnek nézi.
2019. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6#7# mitől vagytok ilyen rosszindulatúak? Az én munkahelyemen inkább annak nem örülnének, ha visszamennék pár hónapra, aztán újra el. Tobb a macera vele, mint a haszna.
2019. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

#8: Az én munkahelyem bizony pár hónapnak is örül, mert kell a jó munkaerő amiből kevés van.

Mondjuk én soha nem is keresem sehol a "potyát".

2019. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanmár, nekem senki ne mondja, hogy ha van lehetősége rá, hogy havi 25ezer vagy a gyes+táppénz összegét kapja, akkor ő a cége iránti lojalitásból vagy mit tudom én mi miatt, nem használja ki ezt a lehetőséget. Sajnos Mo-n nem akkorák a bérek, hogy ebből hú de meg tudsz gazdagodni. A táppénz amúgy is maximalizálva van, meg kb. 4-5 hónapról beszélünk. Nekem ne mondjátok már, hogy amikor a politikusok milliókat, milliárdokat lopnak el, akkor nekem lelkiismeret furdalásom kéne legyen a cégem felé, hogy kihasználom a TÖRVÉNY adta lehetőségeket. Ja, nem mellesleg, meg nem az a cél, hogy többet szüljenek a nők?Mégis hogyan, ha a gyes alatt kapsz havi 25 ezret?Igenis éljen a kérdező ezzel a lehetőséggel, ha tud.
2019. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!