Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tudom visszaigenyelni az...

Hogy tudom visszaigenyelni az elmaradt adokedvezmenyt?

Figyelt kérdés

Magzatra nem vettem fel az adokedvezmenyt tavaly 2021ben. Mostmar igen. De az elmaradt 6 hónapot milyen úton módon tudom érvényesíteni?

Vagy azt ilyenkor kifizetik?


2022. jan. 19. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2021-es évre vonatkozó adóbevallás leadásakor tudod megigényelni. Automatikusan nem fizetnek.
2022. jan. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okes azt kb mikor utaljak ki?
2022. jan. 19. 06:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
30 nappal azután, hogy beadtad a bevallást.
2022. jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 és 3 válasza jó! Azzal a kitétellel, hogy most a visszadó miatt csak akkor tudod majd még külön igényelni, ha több adót fizettél be a 2021-es évben, mint amennyi a visszadó maximuma (809 ezer). Ha kevesebbet, akkor azt visszakapod és utána nem lesz miből igényelni már a családit.
2022. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..



Ebben az esetben többen is leírtuk,HR-es is, hogy sehogy.



Amúgy ha tévednék a kérdés feltevőjében… vagy valaki más idetévedn:


a màjus 20-ig beküldendő/ jóváhagyandó adóbevallásnál tudnád visszaigényelni, ha van annyi adóalapod, amibe ez belefér.

2022. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azzal a kitétellel, hogy most a visszadó miatt csak akkor tudod majd még külön igényelni, ha több adót fizettél be a 2021-es évben, mint amennyi a visszadó maximuma


Nagyon csúnya tévedésben vagy.

A családi kedvezmény megelőzi a visszatérítést sorrendben.

2022. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ezt hogyan kell elképzelni abban az esetben, ha a visszadót megállapítják és visszautalják február 15-ig, míg a családi adókedvezmény visszaigénylése az adóbevallás időszakára marad?


Én komolyan kérdezem, mert pont ebben a szituban vagyok és jó ideje igyekszem tájékozódni a témában.

Ha 500 e ft adót fizettem be (most mondtam valamit) és mondjuk 3 hónapra jár a családi adókedvezmény magzat után 2021-ben, amit utólag, egy összegben kívánok majd igényelni, akkor most kitöltöttem a visszadó nyilatkozatot, visszakapok 500 ezret és a családit már nem lesz miből igényelnem utólag, egy összegben.

Ha befizettem 1,5 millió adót a fenti egyéb feltételek változatlanul hagyása mellett, akkor visszadóban visszautalnak 809 ezret, adóbevalláskor pedig még igényelhetők egyösszegben a 2021-re járó egyéb kedvezmények (pl. családi, nyugdíj, vagy egészségpénztári adójóváírás, stb.). Az én értelmezésemben a sorrend teljesen értelmezhetetlen ezen esetekben.


Ha ez a kérdező AZ a kérdező, akkor nem is kommentelnék a továbbiakban.

2022. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!