Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhesség 91. napjától...

Zizikres kérdése:

Ha a terhesség 91. napjától járó családi adókedvezményt nem vettük hónapok óta igénybe, akkor majd adóbevalláskor jövőre visszaigényelhetjük?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen :D mi is akkor kértük!
2014. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondolom, hogy jobb, ha nem adom be a férjem munkáltatójához, mert a "hivatalos" fizetése csak egy papír, valójában fix órabérért dolgozik, amit borítékban kap kézhez. Így valójában a munkáltatónak adják a kedvezményt. Ha viszont bevalláskor igényelem vissza, akkor tényleg mi kapjuk. Ugye?
2014. aug. 25. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ti kapjátok, de csak annyit, amennyit a munkáltató is adna. Ezt nem szokták lenyúlni. Én pultosként dolgoztam, fizetés egy része bejelentett, másik része kézbe. Mégis megkaptam a plusz 10.000-et, amikor leadtam neki a papírt.


De csináljátok úgy, ahogy nektek jobb!

2014. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szóval, a munkáltató jóindulatán múlik, hogy lenyeli ezt a pénzt, vagy sem? Ráadásul mi ikreket várunk, tehát az alaphangon havi 20.
2014. aug. 25. 12:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, az adóbevallásnál egy összegben vissza tudjátok igényelni.

Az én munkáltatóm is így nyúlta le az összes családos kedvezményét. A hivatalos bérük valóban magasabb lett, de a zsebbe kapottból levonta, így összességében ugyanannyit kaptak, mint a kedvezmény előtt. Annak idején az adójóváírással is így tett, az ő költségeit csökkentette, nem az alkalmazottak bérét növelte.

Van olyan munkatársam, akinek a 4 gyerek után járó családi adókedvezményt nyelte le, így utána munkavállalói járulékot és adóelőleget szinte nem is fizetett. Most egy összegben egy évre visszamenőleg mindenkinek ki kellett fizetnie! Sajnos ilyen is van, elméletileg tehetsz ellene, gyakorlatilag meg esélyed sincs, csak ha munkahelyet váltasz, ahol korrekten kifizetnek.

2014. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pontosan ezek voltak a félelmeim! Akkor most megpróbálom megbeszélni a munkáltatóval, hogy hogyan állnak a kérdéshez. Ha számomra kedvezőtlenül, akkor kérdés, hogy hogyan szerzem tőlük vissza az adóigazolásomat!
2014. aug. 25. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is van ismerősöm, akinek így nyúlta le a munkáltatója a kedvezmény összegét :(
2014. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb kérdező! Érdeklődj a munkáltatónál, és kiderül, hogy odaadná-e.
2014. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!