Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogtalanul de meg is jobban...

Jogtalanul de meg is jobban jarok ha elmegyek terhes tappenzre?

Figyelt kérdés

A cegunknel idei valtozaskent egy hatarozatott tettek kozze amin az szerepel hogy varandosag alatt ejszakazni nem lehetseges. Mivel valtott muszakban dolgozunk igy nappalos 8 oras muszakba tennenek at. Ha elmegyek tappenzre akkor jarulekbol jarulekot nem szamolhatnak igy a mostani brutto berem lenne a jarulek alapja. Viszont ha szabalyosan szeretnek eljarni akkor atmegyek nappalos munkarendbe ezzel joval csokkentve a brutto beremet. Hiszen igy elesek a hetvegi potlekoktol, muszakpotlekoktol, bonuszoktol, unnepi potlektol es mindentol ami a valtott muszakkal jar. Bar az elozo honap eleg gyenge volt mint fizetest ertve az unnepek miatt es a leallas miatt de igy is 160 000 brutto lett volna amitol elesek ha nappalosba dolgoztam volna. Lehet igy a 9 honap alatt elesek a fizetesem egy reszetol de meg is biztosabban ereznem magam ha a babas idoszak mellett magasabb juttatast kapnek. Ezert ugy gondoltam hogy beszelek az orvosommal es veszelyeztetett terhessegre kiirattatom magam.

Szerintetek mennyire elitelendo amit tenni szeretnek?


2022. jan. 23. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem semennyire.

Előbb utóbb úgyis tappenzre mentél volna.

2022. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Semennyire. Csináld.
2022. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

csináld, csak annyit fűznék, hozzá, hogy ez:

A cegunknel idei valtozaskent egy hatarozatott tettek kozze amin az szerepel hogy varandosag alatt ejszakazni nem lehetseges.

nem céges sajátosság, ez törvényi előírás, ahogy az is, hogy a gyerek 3. évéig sem vállalhatsz sem éjszakát sem túlórát, sem ügyeletet

2022. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem. De a cégnél a kismama döntöte el hogy meddig szeretne éjszaka dolgozni
2022. jan. 25. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:

akkor örüljenek, hogy eddig nem lett következménye.


hiába pontoztok le, ez sajnos vagy nem sajnos, de így van. a terhességtől 3 éves korig nem iszthatnak be éjszakára, ügyeletbe, túlórába

2022. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen En is igy olvastam a torvenyt. Bar azt irja hogy nem elrendelheto. Amikor a fonokommel beszeltem errol azt mondta lehetseges csak a ceg nem kotelezhet ra. Iden atirtak.
2022. jan. 25. 23:19
 7/10 A kérdező kommentje:
Felreertes ne legyen . Teljesen jogosnak velem hogy egy kismama ne ejszakazzon. Egy egeszseges fiatal embert is megterhel.. csak valaki hamar megerzi valaki csak evek utan egy infartust kovetoen
2022. jan. 25. 23:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elítélendő. Nekem nem sokkal lett kevesebb a bérem amikor éjjelből nappalokba forgattak. A 7. héten szóltam hogy terhes vagyok, onnantól csak nappaloztam (12óra), a 6. hónapig engedtek dolgozni. Tehát indokolatlanul nem mentem táppénzre (bár tudom hogy mostanában ez a divat). Nem akartam a főnökömmel kicseszni hiszen munkából kell megélni, nem a gyerek utáni juttatásokból. Amikor a fiam 2 éves lett és visszamentem dolgozni, így meg is tudtuk beszélni a beosztásom - amit azóta is én határozok meg! Már 3 éve úgy oszt be hogy össze tudjam hangolni a férjem beosztásával és az otthoni életünkkel tekintettel a kisgyerkőcömre, meg arra hogy én sem csesztem ki vele, számíthatott rám... Szóval hosszabb távon én biztos jobban jártam így.

Bár tudom hogy sokaknak már evidens hogy terhesen otthon kell maradni... pedig a családot 2 szülőnek kell fenn tartani, nem pedig apára hárítani az anyagiak oroszlánrészét indokolatlanul.

2022. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem eleg nyilvanvaloan leirtam hogy a fizetesem nagyreszet a muszakpotlek teszi ki es ha kiszamitanam hogy nappalos munkarendben mennyit keresnek akkor ugyan annyi lenne mint a tappenz. Teljesen kiforgatod utolso a szavaimat es nem birod ertelmezni azt hogy a brutto berem muszakba 200 000 tobb mint a brutto berem csak 8 oras nappalosba. Azt sem vagy kepes normalisan elolvasni hogy ez mind csupan azert merult fel bennem hogy anyagilag ne terheljem a csaladot. De latom a szovegertelmezes neked aztan nem megy.
2022. jan. 28. 20:19
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Te vagy eltévedve mint oly sokan manapság. Jajjj, terhes vagyok akkor már egy fűszálat sem teszek keresztbe, utánanézek milyen támogatásokkal járok jobban.

Te magad írtad hogy jogtalanul akarsz táppénzre menni. Innentől nincs több kérdésem. Teljesen jól értelmezlek. Kényelmesebb otthon pihikézni mint dolgozni.

2022. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!