Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van arra lehetőség, hogy a...

Van arra lehetőség, hogy a GYED-et felfüggesztve kivegyük a felhalmozódott szabadságot?

Figyelt kérdés
Másfél éves lesz a kislányom, mire érkezik a kistesó, így egy darabig még biztos itthon leszek, de már eddig is van 39 nap szabadságom, ami összegyűlt, gondolom ez lesz még több is. Van rá lehetőség ezt mondjuk most vagy bármikor kivenni? Vagy majd csak ha mennék vissza, akkor kifizetik/kiadják?

2022. jan. 29. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell kiadniuk, mikor mész vissza dolgozni. Jól fog jönni, mikor bölcsibe/oviba szoktatod a kicsit majd.
2022. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van extra gyed amikor terhes leszel a 2.al akkor szólsz hogy visszamennél de terhes vagy így szabikat kiveszed majd táppénz
2022. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Ha én munkáltató lennék, biztos nem repesnék a gondolattól, hogy visszavegyek egy olyan dolgozót, akinek a legeslegelső gondolata, miután évek múltán visszajönne, hogy milyen mondvacsinált jogcímeken akar - lényegében - nem dolgozni.

Sőt. Találnék valami - akár mondvacsinált - okot (ha kell, kifejezetten erre a célra felkérnék és busásan megfizetnék egy minden hájjal megkent, rafkós, a jog minden létező paragrafusát kenő-vágó jogászt), és nem vennélek vissza!

2022. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyed mellettehet dolgozni, szóval nem kell a gyedet felfüggeszteni.
2022. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szólsz a munkahelyeden, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabidat, így elkezdik kiadni a szabadságot. Illik azért jelezni, hogy a munkádra azért ne számítsanak, mert a szabi leteltével ismét kéred majd a fizetés nélkülit. Vagy, ahogy korábban írták, ilyenkor sokan táppénzre mennek.
2022. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3as nem értelek, nem mondvacsinált okból nem akarok visszemenni, amikor a nagyobbik lányom 2 éves volt, minden hiszti nélkül visszamentem, dolgoztam.. jött a kövi baba, terhesen ott nem dolgozhatok, táppénzen voltam, majd most gyeden vagyok.. nem gondoltam volna, hogy a minimanó ilyen gyorsan követi majd az előzőt (főleg hogy az első kettő nem kevés idő alatt jött össze) és még bőven gyed-en leszek, mikor megszületik, de mivel már így is rengeteg a felhalmozódott szabim, arra voltam kiváncsi, hogy azt csak akkor vehetem ki, mikor már a még meg nem született is betölti a 2-t és mindebképpen mennék vissza.
2022. jan. 29. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ki lehet venni. Sem az Mt., sem a Tbj. nem tiltja azt, hogy GYED mellett keresőtevékenységet folytass, a szabik kivétele pedig annak minősül. Ha ki akarod most venni őket, akkor a munkába állás előtt 30 nappal írásban kell tájékoztatni a munkáltatót a fizetés nélküli szabadság megszüntetéséről (ez nem egyenlő a GYED lemondásával!).


Egyébként a szabikat bent szokták hagyni, és akkor kivenni, amikor a kicsit oviba/bölcsibe szoktatják.

2022. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De miert akarod kivenni?
2022. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért jutott eszembe, mert mire mennék vissza, már rengeteg felgyülemlett szabim lenne. És nem tudom annak jobban örülne-e a munkáltató, ha akkor azt egyben venném ki, vagy most, amikor ígyse úgyse dolgozok, kiveszem, ami edfig összegyűlt és utána ami ezután.
2022. jan. 30. 15:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagyon rengeteg nem lesz, hiszen nem jár csak a csed/gyed első félévére
2022. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!