Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most január 5 lesz még az 1...

Most január 5 lesz még az 1 év munkaviszonyom. Szeretnék még egy gyermeket. Hogyan tudom "kivitelezni" hogy kapjak CSEDet és GYED et is. Max 3-4 hónapos koromig dolgoznék. Utánna milyen lehetőségeim lennének?

Figyelt kérdés
Sok dologgal nem vagyok tisztában válaszokat köszönöm
2021. dec. 9. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke.

Ha január 5-én nekiláttok és lesz baba, kapsz CSED-et. Ehhez az is kell, hogy biztosított legyél a szülés idején, ergo munkahelyről menj szülni.

168 nap CSED, 2 éves korig GYED, 3 éves korig GYES.

CSaládi adókedvezmény a magzat 91. napjától érvényesíthető.

Egyszeri anyasági a szülés után.


Nem tudom, milyen lehetőségekre gondolsz.

2021. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Elmehetsz táppénzre a szülésig. Utána kapni fogod majd a CSED-et meg az egyebeket, ahogy az első is írta.
2021. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor táppénzre mehetek ilyen hosszú időre?
2021. dec. 10. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi ideig lehetsz, amennyit dolgoztál ott előtte. (Lehet max 1 év, de ebben nem vagyok biztos.)


9-es kóddal fog kiírni a háziorvos, amihez a nőgyógyásztól kell(het).

2021. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!