Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyenkor igényelhető a GYES?

Ilyenkor igényelhető a GYES?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves. Sajnos egyre valószínűbb, hogy autista. Az óvoda egy ideje gyanakszik rá, hamarosan megkezdődik a hivatalos kivizsgálás is. Úgy olvastam, hogy autista gyermekre 10 éves korig jár a GYES. Ha bebizonyosodik, hogy erről van szó, akkor igenyelhetem újra a gyest vagy az csak akkor jár addig ha azelőtt derül ki és igenyeljük, mielőtt 3 éves kora előtt lejárna az alanyi jogon járó?
2022. febr. 4. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok benne jártas, de nem gondolnám hogy ez korhoz van kötve. Minden gyerek máshogy fejlődik így sok esetben csak óvodában, a közösségben derül ki ha valami nem stimmel. Nem hinném hogy akkor azok nem kapnak gyest, szerintem ha még lesz a papíros róla megugényelheted és még is kapod
2022. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!