Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell kiszámolnom a...

Hogyan kell kiszámolnom a CSED-et hosszas veszélyeztetett terhes táppénz után?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmeztem, akkor a fizetésemet fogják átlagolni, de nem találom, hogy ebben most beleszámít-e a táppénzes időszak. Sajnos egészségügyi gond és a munkám jellege miatt 12. héttől itthon vagyok. A szabadságaimat egyben szeretném kivenni májusban a CSED előtt. Így akkor a CSEDem nagy részét a táppénzes fizumból fogják számolni?


Kis példa, ha nehezen magyaráznék



júniustól-decemberig bruttó 300 ezer

januártól április végéig táppénz: 60% (4x180 ezer)

május: szabadság: bruttó 1x300 ezer

június: CSED


Teljesen belezavarodtam.


Köszönöm, ha segítesz!



2022. febr. 21. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha júniustól igenyled a CSEDet, akkor a májust nem fogják figyelembe venni, 3 hónapot kapásból átugranak (június, május, április). Az ezelőtti 180 napot vennék figyelembe, de elllatas nem lehet ellátás alapja, így a táppénzes napokat is átugorják, így az az előtti időszak lesz a mérvadó.
2022. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A január előtti fizud átlagát fogják nézni.

A táppénzes időszakot átugorják (ellátás nem lehet ellátás alapja), május pedig a visszaszámolás miatt nem lesz benne (szülés előtti utolsó 3 hónapot nem számolják).

2022. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A táppenzt átugorják, onnan visszamennek 3 hónapot és onnantól néznek visszafele 180 napot.
2022. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!ez sokat segített nekem
2022. febr. 21. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A tappenz nem számít bele, ellenben a betegszabadság igen.
2022. febr. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem javaslom a szabi kivételét


amikor otthon leszel, nem jar vegug szabadsag, igy ha most kiveszed, nagyon keves marad majd arra az időre amikor visszamesz dolgozni, szoktatnad be a gyermeket bölcsibe, oviba

2022. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Erre nem is gondoltam!

Kezdő kismama vagyok

2022. febr. 22. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!