Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A csednek és a gyednek nem...

A csednek és a gyednek nem ugyanaz az alapja?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam meg a gyed határozatot, és mikor tettem el, észrevettem, hogy a figyelembe vett bruttó naptári alap a csednél 400 forinttal több. Létezik ilyen vagy elrontottak valamit? Azt hittem, ugyanazt az időszakot nézik, ezáltal ugyanazt a fizut veszik alapul - vagy akkor mégsem?
2022. márc. 6. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírnád kérlek, hogy akkor melyiknél melyik időszakot veszik alapul? Úgy tudtam, az igénylést megelőző harmadik hónap előtti 180 napot.
2022. márc. 6. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg ugynannak kellene lennie
2022. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Mindkettőnek ugyanaz az alapja, de a CSED június óta 100%, így a naptári napra jutó összege más.


Plusz a CSED az mindig több volt, mint a GyED, ami maximalizálva van.


Milyen mértékű a csecsemőgondozási díj?


A csecsemőgondozási díj naptári napi összege a naptári napi alap, illetve a naptári napi jövedelem 100 %-a.

Az így megállapított összeg személyi jövedelemadó köteles bruttó összeg, az adókedvezmények figyelembevételével a személyi jövedelemadó-előleget az ellátást megállapító szerv levonja.

A csecsemőgondozási díj után társadalombiztosítási járulékot nem kell fizetni.


A gyed a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 70 százaléka azzal, hogy a gyed maximálisan megállapítható összege havonta legfeljebb a mindenkori minimálbér (2022. évben 200.000,-Ft) kétszeresének 70 százaléka lehet.

Ennek megfelelően a gyermekgondozási díj 2022. évi felső határa havi bruttó 280.000,- Ft.

2022. márc. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálam ott van eltérés, hogy "x forint naptári alap figyelembevételével", ez az x nem egyezik a két határozatban. Az utána megállapított összeg a csednél 100%, gyednél 70%, ez stimmel. Akkor ezek szerint csak valami adminisztrációs hiba lehetett.
2022. márc. 7. 07:22
 6/6 anonim ***** válasza:

a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével


a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel



(A kogosultság kezdő napja a szülés. Csednél akkor nem az, ha (28) nappal elöbb igényeled)


Tehát lehet lepontozni, csak elöbb utana kellene olvasni.


Mind a 2 esetben a jogosultságot megelőző 3.hónap utolsó napját megelőző 180napot nézik.


Mert ugye rz volt a kérdés, az alapja...


Az más tészta, hogy az alapból viszont máshogy számolnak.


3#

2022. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!