Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahelyemen 5 hónapja...

A munkahelyemen 5 hónapja dolgozom viszont határozott időre szól a szerződésem. 3 hete derült ki, hogy babát várok, semmiképp nem akarom elvetetni! Ilyenkor megszüntetik a szerződésem?

Figyelt kérdés
2022. márc. 18. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Amíg határozott idejű szerződésed van meg kell próbálni titokban tartani a babát, mert ha bevallod elküldenek. Egyik cég sem olyan hülye, hogy fizesse utánad a járulékot, amikor tudják, hogy dolgozni nem fogsz nekik. Határozatlan idejű munkaszerződésnél nem tud elküldeni.
2022. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Meddig szól a szerződés?

Ebből az infobol amit adtál pont nem reveláns semmi.

Meddig szól tehát a szerződés, milyen munkakör, tudsz e dolgozni, meddig, stb.

Amúgy gyes után valószínűleg új állást kell keress de a csed, gyed is kérdéses.

2022. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

12.31-ig


Szociális gondozó és ápoló vagyok, nem szeretnék sokáig dolgozni mert rengeteget kell emelni.

2022. márc. 18. 14:51
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem küldik el a határozott szerződéssel. Simán lejar majd és nem hosszabbítanak. Ennek az a hátránya, hogy semmire nem leszel jogosult, hiszen a szülés pillanatában nem lesz munkaviszonybol származó biztosítási jogviszonyod
2022. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kíváncsi. Tehát semmiféle jutattást nem fogok kapni. Az nem számít, hogy a jelenlegi munkahelyem előtt dolgoztam?
2022. márc. 18. 14:57
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit dolgoztál elotte?
2022. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%

A 4-es jó nagy hülyeséget mondott!

A juttatáshoz az kell, hogy az elmúlt 2 évben legalább 365 napig legyél biztosítva. Az, hogy éppen a szülés napján nincs állásod nem számít, ha az elmúlt 2 évben legalább 365 napot ledolgoztál. Az sem gond, ha több helyen, megszakításokkal.

2022. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem, a 4. nem mondott huxleseget, drága hozzá nem értő. A kérdező ledolgozhtatott 100 évet is, ha a széleskörű nincs élő munkaviszonybol származó biztosítási jogviszonya, nem jár semmi
2022. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ki jogosult csecsemőgondozási díjra?


A szülő nő jogosultsági feltételei


Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


a biztosítás tartama alatt vagya biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagya biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik."

2022. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
2020.február 1-től dolgoztam 2021. Május 15-ig fogyatékos otthonban, utána pedig egy gyárban dolgoztam 21.06.07-től 21.10.15-ig majd a jelenlegi munkahelyemen 21.10.25-től vagyok
2022. márc. 18. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!