Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 éves munkaviszonyom meg van...

Nikolett26 kérdése:

3 éves munkaviszonyom meg van de decemberben fel mondtam a régi munkahelyemen de januárban kezdtem egy masik helyen dolgozni de ki derült hogy terhes vagyok és ki rúgtak ilyenkor mi jár nekem? Munkanelkulibe be kell jelentkezni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bejelentkezni, de az utolsó munkanaptól számított 45 nap múlva el kell kezdened fizetni a TBt.
2020. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
azzal az indokkal mondtak fel, hogy terhes vagy?
2020. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem hanem hogy nem szóltam be nekik hogy mi van velem állításuk szerint de ez nem igaz mert írtam péntek reggel a HR lányoknak hogy nem tudok be menni mert rosszul vagyok. Még csütörtökön be mentem melozni de pénteken mar nem tudtam be menni mert rosszul lettem táppénzre kertem magam és erre ma jött a felmondási levél persze alá sem kelet írnom
2020. jan. 27. 21:58
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn voltál még igaz?
2020. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen próbaidon voltam
2020. jan. 27. 23:32
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha szülés előtt 2-3 héttel jelentkezel a munkanélkülibe, akkor kapsz minimális gyedet és csedet.

Különben csak a családi meg a gyes lesz.

2020. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Akkor ez most az jelenti hogy ne jelenkezek be most a munkanélkülire ?

Szeptemberben szülők akkor pl julisba jelenkezek be?

Addig miből tartom el magam meg miből fizetek számlákat

2020. jan. 27. 23:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a szülés napján biztosítva legyél, akkor kapod a gyedet és a csedet. Addig magadnak kell fizetned a TB-t. Apuka nincs? Esetleg szülők?
2020. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De van apuka szüleim messze laknak

Akkor így ha a tb nincs fizetve akkor nekem kell fizetni de ha be jelentem magam munkanélkülin akkor fizetik van nem? Teljesen nm ertem ha terhes vagyok és dolgoztam és most ki rúgtak akkor mar semmi nem jár csak az a kis összeg? Meg tb se lessz mert ki rúgtak! Nem is ertem minek dolgoztam en akkor ennyit És meg tb re sem vagyon jogosult

Ennyit ért 3 év munkaviszony mert most ki rúgtak mert terhes lettem igen el hiszem hogy probaidon ki rúghat asszonali hatállyal de hat akkor sem jár tobb penz

2020. jan. 27. 23:53
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit később kellett volna teherbe esni. Sajnálom
2020. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!