Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak így várandósan?

Kirúghatnak így várandósan?

Figyelt kérdés
Május 5.én van első kisfiam második szülinapja. Már 20. Hétben járok a második gyermekkel. Munkahelyemen van eddig 53 nap megmaradt szabim. Azt szeretném kivenni, az első gyermekem szülinapja után, hogy ne csak gyest kapjak szülés előtt. Nyilván szabi után se megyek vissza dolgozni. Kirúghatnak szabi alatt?

2022. márc. 22. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, mivel terhesen csak úgy ok nélkül nem rúghat ak ki, védve vagy.
2022. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem rúghatnak ki, mivel terhes vagy.

Azt megkérdezhetem, mivel foglalkozol, hogy ilyen sok szabid gyűlt össze?

2022. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Két és fél éve vagyok lassan otthon vele. Az évi 25 szabival számolva szerintem nem sok.
2022. márc. 22. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

ne lepődj meg , ha nem annyi nap lesz


szabi nem jár végig a 2,5 évre.....(csak az első 12 hónapra, de ez sem olyen egyszerű, mert ha már kivetted előtte az azévit, akkor még ennyi sem)


amúgy miert nem mész táppenzre? akkor ki sem rúghat

2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Cégem mondta, hogy ennyi napom van :) Amúgy nem akarok táppénzre menni, igy a szabik pont kitöltik az időt, míg csedet kapok újra.
2022. márc. 22. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nincs ennyi szabadsagod, a cég rosszul mondta, kb a fele van. De terhes vagy, így szabdsag alatt se rughatnak ki
2022. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ennyi lesz, mivel ahhoz h szabira menjek újra állományba vesznek és jár idei szabi is, ezt mondták :)
2022. márc. 22. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, jár idei szabi is - időarányosan. Tehát nem kell kiadniuk 12 hónapra, csak annyira, amennyit "ledolgozol" . Ha van mondjuk évi 24 napod, akkor havi 2 jár.
2022. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!