Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak ebben az esetben...

Kirúghatnak ebben az esetben a munkahelyemről GYED alatt?

Figyelt kérdés
A(z állami) munkahelyem bekerül egy másik szervezet alá, tehát mindenkinek új szerződést kell írnia, és mindenfelé papírokat kitölteni, illetve nemzetbiztonsági ellenőrzés alatt résztvenni. Én nem akartam GYES után visszamenni, új munkahelyet akartam keresni, de jó lett volna ugye addig a jogviszony. Viszont most úgy néz ki, hogy én ezeket nem fogom aláírni (magyarul nem akarom hogy az én és családom teljes élettörténetét ismerjék, ha úgysem megyek vissza dolgozni). Ebben az esetben elbocsáthatnak (mindenki mást elbocsátanak, aki nem írja alá, de nem volt szó a gyeden lévőkről)? Még gyeden vagyok. Szerintetek?
2021. dec. 14. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Mi köze a családod élettörténetének egy munkaszerződéshez??? :-O :-O
2021. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nemzetbiztonsági ellenőrzés. 15 évre visszamenőleg mindent tudni akarnak rólam és a velem egy háztartásban élőkről. Munkahelyek, viszonyok, vagyon, tulajdon, minden...
2021. dec. 14. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy speciális munkajogi kérdés azon belul sem az Mt hatálya ala tartozik, hanem a hivatásos jogállásról szóló valamely egyéb tv alá. Magyarul keress egy jogászt.
2021. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan munkád van ami megkoveteli ezt akkor igen joga van elkuldeni,hisz nem biztosítod őket arról hogy kiféle-miféle vagy terhesség ide vagy oda.
2021. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként ebben az esetben meg tökmindegy. Úgysem oda akartál visszamenni. A GYED-et GYES-t kapod. Aztan elmész máshova ahogy terveztek eredetileg is.
2021. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem mindegy mert akkor fizethetem a tb-t is, és egy évvel kevesebb munkaviszonyom lesz. :(
2021. dec. 14. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
TB-t nem kell fizetni ha GYED-re/gyesre vagy jogosult. És a munkaviszonyod sem változik emiatt szerintem, mivel most sem minősül “rendes” munkaviszonynak. Na mindegy. Szerintem keress szakértőt. Ez a kérdés simán megér annyit.
2021. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, na ennyire nem vagyok tájékozott, mert eddig Tök nyugis volt minden :D
2021. dec. 14. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 7#-el, keress egy szakértőt. A nemzetbiztonsági átvilágítás szerintem nem egy nagy dolog... Annyi biztos, hogy ha te ezt nem vállalod, akkor kirúgnak. Viszont te most egy speciális helyzetben vagy (GYED), ezért arra lehet hogy más szabályok az irányadóak, ezért is kellene felkeresni egy jogászt.
2021. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagy ügy egy nemzetbiztonsági bevizsgálás, ha nincs valami titkolni valód. Ami érdekes lehet, a külföldi ismerősök. A korábbi iskolák, munkahelyek, lakhelyek, nem nagy titok. Jelenlegi hitelek, ingatlan, jövedelem, szerintem ez sem gáz. Mitől félsz? Max még a szülőkbe kérdeznek bele.
2021. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!