Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2022-ben hogy van a terhességi...

2022-ben hogy van a terhességi táppénz?

Figyelt kérdés

Bár még csak 13 hetes terhes vagyok viszont nagyon gondolkodom, mert a főnökeim bunkók velem emiatt sokat idegeskedek ráadásul magaskockázatú terhes vagyok epilepszia és pcos miatt. A tervem az volt, hogy ameddig tudok dolgozom, mert irodai munkát végzek és még is csak jól jönne a pénz, de egyszerűen már nem tudok amellett elnézni amit művelnek velem és itt már nem csak magamra kell gondolnom. Az a tervem hogy megvárom, hó végét a maradék szabijaimat kiveszem és elmegyek 9-es kóddal táppénzre.


Miként számoljam ki? Valamint a CSED, GYED, GYES-et mi alapján fogom kapni? Annyi mindent olvasok.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2022. ápr. 19. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy működik, hogy a nőgyógyászodnak kell kiállítania egy igazolás, hogy veszélyeztetett terhes vagy. Azzal elmenni a háziorvosodhoz és ő vesz tartós táppénzre. A fizetésed 60 vagy max 70%-át kapod. Attól függ mennyi ideje vagy alkalmazásban. A többi juttatást pedig (CSED, GYED) majd szülés után fogják kiszámítani a béredből. Majd csak a GYES lesz fix összeg meg a családi pótlék.
2022. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a papír már a kezdetektől fogva megvan meg már több mint 3 éve dolgozom ott, így ebből a szempontból nem lesz baj. 😊
2022. ápr. 19. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
annyit még hozzátennék, hogy a táppénznek is van maximuma. brutto 13333 ft / nap.
2022. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

"Az a tervem hogy megvárom, hó végét a maradék szabijaimat kiveszem és elmegyek 9-es kóddal táppénzre."


Jo terv, csak annyi a probléma hogy a szabadsagod 2/3 részével a munkáltató rendelkezik

2022. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs olyan sok szabadságom mivel csak 25 éves vagyok és már vettem ki mert kellett, valamint nekik is szerintem mind1 hogy kifizetik vagy kifizetik mivel megtartani nem tarthatják. Én nem fogok ott maradni akkor se 😂
2022. ápr. 19. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Amit az egyes ír, az a betegszabi. A te esetedben a fizu 60%-a. A táppénz kezdetét megelőző harmadik hónap utolsó napja előtti 180 napját veszik alapul.

Ha pedig ilyen korán elmész táppénzre, akkor a csed/gyed alapja az utolsó 180 ledolgozott napod lesz.

2022. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

60% ha legalbb 2 eve ott dolgozol, de ebből csak 15% adót vonnak, jarulekot nem


szabi kivételét nem ajánlom, mert utána csak a csed+gyed első 6 hónapjara jar, ami azt jelenti hogy kb 15-18 nap , igy ha majd visszamész dolgozni, alig marad a bölcsi/ovi beszoktatásr

2022. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

amúgy neten van tappenz kalkulator


ami fontos még h tappenz mindennapra jar, tehat a megallapitott napi összeget 30,31x kapod, attól függ hany napos a hónap

2022. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!