Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a nagymama GYED-re megy,...

Ha a nagymama GYED-re megy, el tudok állni dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a nagymama GYED-re megy, el tudok állni dolgozni úgy, hogy a gyermek nem töltötte be még a 6 hónapos kort?

A GYES-t még meg sem állapították, de meg is szüntettem a kérelmet, hogy ne is állapítsák meg egyáltalán.

Szeretnék elmenni dolgozni, csak valahol ezt, valahol pedig azt mondják.

Nagyon fontos lenne, ha valaki válaszolna, értelmesen, hogy tudok e elmenni dolgozni, vagy sem, mert minél hamarabb keresnék akkor munkát.

A gyerek most lesz 3. hónapos.



2022. ápr. 21. 13:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem az,hogy nem bír, csak nem engedjük, mivel 36 kg, de ha kell a csillagot leszakítja az égről is
2022. ápr. 21. 16:56
 12/24 anonim ***** válasza:
Mit dolgozik jelenleg?
2022. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Mi van ha 36 kg? Vannak kisnövésű, kis súlyú emberek, ők is dolgoznak.
2022. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Jelenleg gyári munkás, viszont ő már olyan szinten tönkre van, hogy azt mondta az orvosa, hogyha még 1-2-3 kg-t fogy, akkor kórházi ellátásra lesz szüksége, mivel életveszélyes állapotba fog kerülni.

Gyári munkát pedig ezért nem akarunk vele végeztetni, sőt semmilyen munkát, inkább unokázzon itthon, s ha lehet kapja a GYED-et, ha pedig nem, akkor az álláskeresőt 3 hónapig, majd a szociális ellátást.

2022. ápr. 21. 18:31
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan el akarsz menni a 6 hónapos babád mellől dolgozni, csak azért, hogy az anyósodnak ne kelljen? Ez baromi gáz. Olyan picikének még rád lenne szüksége. De persze tudom külföldön is mennek 6 hét után dolgozni...
2022. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
És majd a mama futkos a gyerek után meg ha fogzik pl akkor hurcolja egész nap…. Nem hiányzik egy lerobbant egészségi állapotú idős asszonynak egy apró gyerek.
2022. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem gondoljátok át ezt megint, egy baba egész napos felügyelete és ellátása is iszonyatos teher. Ha pedig mama drasztikus fogyásban van, annak kis eséllyel a munka az oka, sokkal inkább lelki/egészségi gond. Mindenesetre ne a baba szívjon anyuka miatt, nem tudna esetleg valami békés ülőmunkát végezni anyósod valahol? Az étkezését meg egészségét pedig egy sor labor után helyretenni?
2022. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ha ő nem dolgozik, akkor max albérlet/tápszer, a gyereknek 1-2 ruha, és kb ennyi telik ki az apuka fizetéséből, ergo mi éhen halunk. Szóval nekem el kell álljak dolgozni.

Rendben, nekem kellene a babával lenni, de ha egyszer muszáj dolgozzak, anyósom meg imád a gyerekkel lenni, nem megterhelő számára, egésznap vele van szinte, imádják egymást, szóval nem félek, hogy rossz kezekben lesz, amíg elmegyek 8 órába dolgozni.

2022. ápr. 21. 22:16
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
Értem, kérdező, ugyanakkor nagyon sajnálom, hogy ilyen döntésre kényszerültök családilag. Kitartást.
2022. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Te nem kapsz semmilyen ellátást?

Jelenleg csed, az most elvileg egész jó. Utána meg a GYED neked annyira kevés lenne?

2022. ápr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!