Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes kérdés: tartósan beteg...

Gyes kérdés: tartósan beteg jelenleg 9 hónapos babánál megtehetem-e azt, hogy mostantól a nagymama lesz gyesen én pedig visszamegyek dolgozni? Illetve ha ez lehetséges, akkor később megint lehetne, hogy én kapjam ezt az ellátást?

Figyelt kérdés
Alapesetben a gyermek 10 éves koráig jár a gyes, de csak egy éves kora után mehetek vissza dolgozni. Az a helyzet, hogy ha most visszamegyek, akkor elbukok 9 év gyest (nem sok, de legalább fix bevétel), viszont ha nem megyek vissza dolgozni, akkor a későbbiekben nem lesz rám már szükség.

2012. jún. 7. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagymama csak a gyerkőc 1 éves korától mehet GYES-re.
2012. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
A hosszú gyest a baba ápolásáért, gondozásáért kapod és azért, hogy ne kelljen intézetbe adnod. Ha összefér a lelkiismereteddel, hogy bárkire, akár a nagymamára bízd, tedd azt! Egy beteg kisgyereknek szüksége van a mamájára és priorítást kellene, hogy élvezzen minden mással - pld. a munkahellyel - szemben is. Szegény kicsi!
2012. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Kedves második, ha a nagymam ápolja a kicsit (és ő kapja a gyest ezért) az miért lenne risszabb mintha az édesanya van vele? Gondolom ugyanúgy ellátja a gyereket mint az anyja tenné.

A kérdésedre csak 1 éves kor után mehet a nagyi. Azt a 3 hónapot még húzzátok ki valahogy

2012. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez nem lelkiismereti kérdés!

Ahhoz, hogy mindent meg tudjunk adni a gyermekünknek és minden számára szükséges kezelést megkaphasson, tudod sajnos dolgozni kell. Nem azért "passzolnám le" a gyermekemet, mert nekem így kényelmes, pusztán csak a megélhetés a cél!

2012. jún. 7. 14:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagyi csak 1 éves kor után kérheti a GYES-t, persze utána akkor veszed át megint te, amikor akarod.

A munkahelyeden nem tudod elérni, hogy még engedjenek el 3 hónapra?

Esetleg kérdezz rá arra a MÁK-nál, hogy nem mondhatnád-e le 3 hónapra a GYES-t és utána megint igényelnéd ill. akkor már a nagymama. Ezt normál GYES-nél meg lehet csinálni, nem tudom, hogy a ti esetetekben hogy van, de egy kérdést megér. Ebben az esetben csak 3 havit buknál.


off: Kedves második válaszoló!

Szerinted abból a hatalmas összegből amit GYES-nek hívnak el lehet látni maximálisan egy gyereket? A szeretet mellett egy gyereknek meleg lakásra, ételre, ruhára és még sok-sok mindenre szüksége van. Vagy szerinted jobb lenne, ha az anyuka mellette ülne, ápolgatná és majd szépen felkopna az álluk, mert nem lesz munkahelye?

2012. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Ok. Én akkor sem válnék meg tőle. De az én vagyok! Egy egészséges gyereket rá mernék bízni a nagymamára, de egy beteget soha. Pláne, ha mellette maradhatnék. Inkább keresnék valami kiegészítő, mellette végezhető munkát.
2012. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

2, 6-os. Pl. egy lisztérzékeny, vagy egy tejérzékeny gyerek mellett sem mennél el dolgozni, hanem 10 évig ápolnád?

Mert tudomásom szerint rájuk is jár a gyes 10 éves korig, és az étkezésen kívül nem igényelnek több odafigyelést, mint a teljesen egészséges gyerekek.

De gondolom van mér rá másik példa is.

Nem tudhatjuk, hogy milyen beteg a kérdező gyereke, így nem ítélkezhetünk felette.

Visszatérve pl. a lisztérzékenységre, a gyesből szerintem nem is jön ki a különleges étrend ára, szóval még mindig többet tesz a gyerekért, ha elmegy dolgozni, mintha otthon babusgatná.

De ez csak az én véleményem, mindenki úgy gondolkodik, ahogy jónak látja.

2012. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves 6 anyád helyében akkor most jól megsértőtnék,mert kb.lehülyézted.
2012. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem bukod el a gyest akkor se, ha most visszamégy dolgozni, de amit leírtál, az nem megoldás, mert a nagyszülő sem mehet gyesre a kicsivel egy éves koráig.


Menj vissza dolgozni, mond le a gyest 3 hónapra, és amikor a kicsi betöltötte az egy évet, igényeld meg újra.


A gyes a jogosultsági időn belül bármikor kérhető. Akkor is, ha kihagytál pár hónapot.

2012. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem tudnad valahogy meg otthon kihuzni ezt a 3 honapot es akkor 1 eves kor utan elmenne vele a nagymama gyesre? Talan ezt a 3 honapot a munkaltato is megerti. Vagy tevednek? Tudom vannak normalisabb es kevesbe normlisabb munkaltatok. Azt is tudom, hogy minden lehetoseget vegiggondoltal mielott igy dontottel, ezert nem is itelkezem. De valahogy ezt a 3 honapot huzd ki es akkor talan nem lesz gond.
2012. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!