Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járna táppénz gyes mellett?

Járna táppénz gyes mellett?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a 2 éves fiammal. Jön tesója, most vagyok 13 hetes. A védőnőnk azt tanácsolta, hogy kérjek a nőgyógyásztól egy papírt, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és ha leadom a munkahelyen, akkor táppénzt is kapok a gyes mellé. Ilyenkor ez hogy működik? Visszajelentenek egy-két napra? Nem voltam ilyen helyzetben még sosem, hogy kérjem a munkáltatómtól ezt? Vagy hogy közöljem? Köszi, ha segítetek!

2022. jún. 9. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen jár


Visszajelentenek és azonnal mehetsz táppénzre, van ahol bevett szokás 1-2 nap szabadsàg előtte, de jogilag nem szükséges

2022. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kéred a munkáltatónál a fizetés nélküli szabadság megszűntetését, írásban jelezd és legkésőbb 30 nap múlva aktív állományban kell lenned. Azt javaslom, hogy vegyél ki 1-2 nap szabadságot és csak utána add le a keresőképtelenségről szóló papírt, onnantól táppénz fog járni neked.


Egy TB ügyintéző.

2022. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2.


Miért jobb szabira menni?


1.

2022. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert így is egyesek táppénz csalásnak értelmezik, hiszen nem aktív állományból megy táppénzre, hanem fizetés nélküli szabadság alatt. Azért jó, ha kivesz 1-2 nap szabadságot aktív állományból, mert így kevésbé merül fel a csalás gyanúja.

Persze én tudom, hogy nem táppénz csalás ez, hiszen a jogszabály megengedi, de ha valakinek rossz napja van a hivatali szerveknél, értelmezheti máshogy a helyzetet.

2. voltam

2022. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

De táppénzcsalás.


Ő maga leírja, hogy nemveszélyeztetett terhes, csak azért szeretne "papírt kérni róla", hogy táppénzt kaphasson.


Nagyon sokan így csinálják, de egyrészt nagyon nem fair a munkáltatóval szemben, másreszt ebben a sztoriban az a legdurvább, hogy a védőnő ennek a felbujtója...

2022. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem durva, de ha valami jár, akkor had vegyem már igénybe bakker. Nekem sem mindegy hogy havi 40et kapok családival együtt, vagy mondjuk 100-120at. Azért a gyerek nem kevés pénz. És mielőtt valaki azt feltételezné, hogy a pénz miatt van gyerek, az téved, megtehetem hogy otthonmaradjak vele, a párom nagyon jól keres, de ha valami jár, semmit nem hagyok az államnak. Ennyi a sztori lényege
2022. jún. 9. 17:14
 7/12 A kérdező kommentje:

Másreszt, rohadtul nem csalni szeretnék.

A veszélyeztetettség meg még fenn is áll, magasvérnyomás miatt sajnos

2022. jún. 9. 17:19
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
A táppénz 1/3-adát a munkáltató fizeti nem állam. Ez annak jár, aki dolgozik és az egészségügyi állapota miatt nem tudja ellátni a munkáját. Neked eszed ágában se volt dolgozni, csak csalással szeretnél pénzhez jutni.
2022. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
😅 rendben
2022. jún. 10. 08:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd en is ugyanigy leszek,sajnos nekem volt kozepidos vetelesem.
2022. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!