Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény és GYOD(gyermek otthongondozásidíj) igényelhető egyszerre bele számítják az egy főre jutó jövedelembe?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 2 kisfiam és az egyik hallássérült ezért GYOD-ot kapok rá mostantól. Eddig csak a családi pótlék és a gyes járt így meg kaptuk a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt. Most mivel sikerült elintézni a GYOD-ot is ami lényegesen meg emeli a jövedelmet esélyes, hogy meg kapjuk ezt is vagy felesleges kör?



Ha nem akkor kérhető valami étkezési támogatás az iskolától a nagyobb fiam étkezését illetően?


2022. jún. 22. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkapjátok a GYOD-ot, de a GYES levonásra kerül belőle, mert a kettőt egyszerre nem tudják folyósítani. Kiskapu lehet, ha az apukának átadod a GYES-t, mert akkor az a pénz sem veszik el.
2022. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gyest nem tudom át adni. Igazából az apa dolgozik ezért nincs is rá szüksége. Azért számítok egyedül állónak mert nem egy a lakcímünk mikor először igényeltem akkor erre direkt rá kérdeztem.


Kedves utolsó neked pedig annyit, hogy nem jókedvemből nem dolgozok hanem azért mert a gyerekem sajnos betegen született ezért egész héten fejlesztésekre és orvosokhoz járunk.(Plusz a naggyal iskolán kívüli szakkörökre.) Ezt nem adják csak úgy csettintésre és én lennék a legboldogabb ha nem szorulnánk rá erre, hanem mehetnék dolgozni.


Amúgy be mentem végül azt mondták, hogy adjam be, de nem biztos. Majd kiderül és írok, hátha valakinek segítség lesz.

2022. jún. 23. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:
azért a hallássérült gyerek mellett nem kell egész nap ott ülni se minden percben fejlesztésre hordani, ne terelj.
2022. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire bele másztál, nem csak simán hallássérült vannak más problémák is... Nem is ez volt a lényeg... Nem kell mellette ülni és nem is ezt teszem. Hidd el van mellette bőven elég teendő, ami nem merül ki abba, hogy el sétálok a fejlesztőbe és haza... Nem éled az én életem ezért kérlek ne is itélkezz nem fogok idegeneknek magyarázkodni, plusz nem is erre irányult a kérdésem. További szép napot!
2022. jún. 23. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
mégis magyarázkodsz…
2022. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!