Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok a legkisebb gyermekünkkel és kapom a gyest a 9 éves lányomra. Ő novemberben lesz 10 éves, akkor szűnik meg rá a gyes, a kicsi augusztusban tölti a kettőt. Most érdemesebb lemondani a nagyra kapott gyest és megigényelni a kicsi után vagy hagyjam a nagyét és a kicsire csak novembertől igényeljem? Nem tudom a nagyra kapott gyes is olyan-e mint a kicsire. Mármint munka szempontjából (a munkahelyem nem is tudja, hogy a naggyal gyesen vagyok, mert gyeden voltam már, mikor kiderült a tartós betegsége). Hogy nem lesz-e problémám a munkahelyen, ha a kicsi után hónapokig semmilyen ellátást nem kapok?
2022. jún. 24. 06:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, miért kellene lenondani? Az egyikre az egyik jogán kapod, a másikra a másik jogán. Most is két ellátást kapsz párhuzamosan, ha a kicsi betölti a kettőt, akkor is kettőt fogsz, csak nem gyed+gyes, hanem gyes+gyes.

A munkahelynek max annyi köze van hozzá, hogy gyedről/gyesről visszatérő nunkavállalóra van valami kedvezmény, tehát ő kevesebb adót kell fizessen (a te fizudat nem érinti, csak az ő költségeit), szóval neki még jó is, ha gyesen vagy. Plusz védett vagy talán fél évig, addig nem megszüntethető a munkaviszony. De ettől 8 órában ugyanúgy lehet dolgozni, szóval nekik kb mindegy, felesleges ettől tartani.

2022. jún. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok, a nagy után a tartós betegsége miatt kapom a gyest, a kicsi meg 2 éves múlt, kapom a kétszeres gyest utánuk. Ezzel lehet dolgozni.
2022. jún. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En sem értem, miért kellene lemondani.


Alanyi jogon jár, munkától függetlenül. Ahány jogosult gyerek, annyiszor kapod

2022. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem!Ha a kicsire kapod a gyest,akkor a nagyé megszűnik?Miért kellene lemondani?

Egyébként beteg,hogy 9 évesen gyest kapsz rá?

2022. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Komolyan? Nekem azt mondták, hogy egyféle ellátást csaknegy gyerek után kaphatok. De jó, akkor nem variálok.
2022. jún. 24. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!