Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka keretein belül az...

Diákmunka keretein belül az ígért határidőre nem kaptam meg a fizetésemet és az 1 hetes utólagos határidőt követően sem,amit a főnök kért tőlem. Ilyenkor mi a teendő? Fel lehet jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

2022. jún. 20. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Elég ha szerzel egy ügyvéd havert, és megiratsz vele egy szép fenyegető, hivatalos levelet. A lényeg, hogy hivatalos legyen a formátum (pecsét, emailben fizikai levélben egyaránt) és utána tudjanak ellenőrizni az ügyvédnek a kamaránál... egy percet sem fognak tovább gcizni, mert mindent meg fogsz kapni. Azért csinálják ezt, mert tudják, hogy megtehetik veled, hiszen egy utolsó kis diákmelós vagy, aki azt is megköszöni ha megkapja a minimálbér negyedét ugyan annyi munka elvégzése után, mint bármelyik másik teljes munkaidős.


pénzügyes / hr-es voltam

2022. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaszövetkezeten keresztül dolgoztál? Vagy szerződéssel?
2022. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

" az ígért határidőre nem kaptam meg a fizetésemet "


Nem tudom, hogy mit ígért, de a bért a következő hó 10-ig kell biztosítani a dolgozónak. Ha abba belefér, akkor nincs miért háborognod.


Ha legkésőbb a következő hó 10-ig nem fizeti ki a béred bármelyik munkáltató/foglalkoztató, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi/munkavédelmi hatósághoz fordulhatsz panasszal. Ők az illetékesek.


Ha iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztattak, akkor az iskolaszövetkezetnél is tehetsz panaszt, bár nekik nincs olyan hatáskörük, mint a kormányhivatalban található munkaügyi hatóságnak.

2022. jún. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!