Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van olyan aki gyed/gyes alatt...

Van olyan aki gyed/gyes alatt váltott munkát?

Figyelt kérdés
Gondot okozott a baba a munkakeresésbe? Hogyan érzitek?

2022. júl. 31. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én épp keresek.. Csak úgy látom működőképesnek, ha a férjem megy táppénzre ha bármi betegség előjön.

2 gyerekünk van, a kicsinek már megvan a bölcsődei helye, novemberben kezdi. Én most keresek munkát, ha felvesznek (nem kell gyerekekről beszélni az állásinterjún, hisz nem befolyásolja a munkád..) akkor 3 hónap próba idő, az alatt tuti a férjem marad otthon ha a gyerekek nem mehetnek közösségbe.

2022. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos engem nem vettek vissza gyed után.

Ahogy az első írja, nem kell az interjún beszélni a gyerekről. A szokásos kérdés, mindig felteszik:

-Miért hagyta ott az előző munkahelyét?

-GYED után nem vettek vissza.

-De miért, az törvényellenes, mégis mi volt a gond?

Szóval még én voltam a hibás. (Amúgy sajnos nem törvényellenes, már átírta a FIDESZ a Munka Törvénykönyvét, simán kitehetnek. Éljen a családtámogatás.) Ráadásul máris tudták, hogy kicsi gyerekem van, és nem is vettek fel, mert egyből arra gondoltak, hogy sokat lesz beteg a gyerek.

Végül annyit mondtam az interjún, hogy leépítés volt az előző munkahelyemen. Ami egyébként nem is volt hazugság, mert sz...arban voltak, és ezért a kismamákat, és a próbaidősöket kirakták, függetlenül a munkakörtől. Így fel is vettek. Szóval ne beszélj a gyerekről. Ha beteg lesz, majd megoldod.

2022. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!