Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki egészségügyi, lelki...

Aki egészségügyi, lelki okokból váltott munkát kevesebb fizetésért, utólag hogyan értékelte a lépését?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes lett a munkám (építőipar), teljesen rátelepszik az életemre. Az hogy én vagyok kevés és alkalmatlan, vagy simán sok a munka, most mindegy. A lényeg az állapot: sokszor nem tudok aludni, gyomoridegben fetrengek éjjel, elkezdett hullani a hajam, összevissza eszek, hízok...

Most tudnék váltani, de sokkal kevesebb pénzért. Összeget nem írok, még így is simán meg lehet belőle élni, de kb 25 % kiesés lenne.

Van egy nem túl vészes lakáshitel, beleférne minden fontos, de pár luxit vissza kéne fogni. Két kisgyerekem van, rájuk szívesen költök bármennyit (nem mobilra, csipszre és kólára gondolok, hanem sportra, hobbira, nagyon vágyott játékra, utazásra...), de ebből is vissza kéne majd venni.

De azt sem akarom, hogy idő előtt kiégjek, esetleg elmenjek.


Érdekelne mindazok tapasztalata, akik voltak már hasonló helyzetben és váltottak, vagy kitartottak és maradtak.



2020. nov. 25. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom a maradàst, én 2 évig bírtam egy ilyen munkahelyet mire váltani tudtam. Sajnos huszonéves korom ellenére emiatt kopaszodok erősen, de már kezd kicsit visszanőni.
2020. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már ilyen helyzetben. Idegbeteg főnök mellől jöttem el, aki a végletekig kihasznált fizikailag és érzelmileg is. Ott sem kerestem valami fényesen, de ahová sikerült átmennem, az a cég még kevesebbet fizetett, kb. harmadával. Egy pillanatig sem bántam meg, és ahogy telt az idő, a fizetésem is elkezdett szép lassan emelkedni.
2020. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséged többet ér, mint a 25%.


Én hosszas gondolkodás után jöttem el, nem volt ennyire durva a helyzet, de éreztem, hogy pszichésen nem jó nekem.


Aztán az új helyen pár hónap után olyan lehetőség jött velem szembe, amiből a mai napig is profitálok....

2020. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Otthagytam a munkahelyemet, elmentem máshová. 2 hónap múlva visszahívtak vezető pozícióba, csomó jót ígértek, elfogadtam, az új helyen megmaradtam beugrósnak, mert szerettem a munkát is, a közeget is.

A régi-új munkahelyemen az új munkaköröm nagyon stresszelt, én sem voltam a legjobb, de nem is kapatm meg csomó mindent, amit ígértek. 2 hónapig bírtam, már nem tudtam aludni, rosszul voltam, ha mennem kellett dolgozni, nagyon kikészített.

Hirtelen úgy döntöttem, felmondok, és visszamentem arra a helyre, ahová eredetileg is leléptem (amúgy épp nem kerestek fix embert, de mivel odatettem magam korábban is, azonnal visszavettek). 2 év alatt felküzdöttem magam vezető pozícióba, és imádom, de már akkor sokkal boldogabb voltam, amikor a ranglétra legaljára mentem vissza. Kevesebb volt a fizetés (most már sokkal jobb), de ez volt az egyik legjobb döntésem életem során. Egy munka sem ér annyit, hogy tönkretegyem magam.

2020. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Ismerős a helyzet. Brutál jól kerestem, nettóban 700 körül volt a fizum. Cserébe nekem is gyomorideg, a kapcsolatom is majdnem ráment, sűrűn volt hasmenésem is a stressz miatt. Majdnem fele annyiért (400) elmentem máshova melózni. Itt szinte örömmel járok be dolgozni.
2020. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, elég egyértelmű.

#5 - hasonlók a számok nálam is, plusz egy majdnem fullos kocsi szabad használattal. középvezetőből lépnék vissza ügyintézővé, viszont visszalépnék a komfortzónámba. az anyagi kiesés nem volt megrázó?

tök azt érzem, hogy a nyugalmam a legfontosabb nekem és a családom számára is.

2020. nov. 25. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem volt egyszerű megszokni, de az egészségem fontosabb. Úgy voltam vele, hogy majd találok jobbat, ideiglenesen meg jó ez. Ez a 400 még így is az átlag felett van bőven.
2020. nov. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló szitu. Én még a pályát is elhagytam, olyan szinten hányingerem volt az egésztől. Persze nem tudatosan, de örültem, hogy így alakult.

Ma már többet keresek itt, mint amennyit kereshetnék a régi helyemen. Ez biztos.

Azelőtt mindig belgyógyászatra jártam, gyógyszereket szedtem. Aztán rájöttem, hogy a problémáim nem szervi eredetűek, hanem lelkiek. 9 éve nem találkoztam orvossal.

2020. nov. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miben dolgoztok, hogy így sikerült váltani, akár karriert is?
2020. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én közgazdasági vonal. Ott azért van több kapcsolódó lehetőség váltani.
2020. dec. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!