Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Osztrák gyes után Magyarország...

Osztrák gyes után Magyarországon meg lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ausztriából kapom a gyest augusztus végéig,de szeptemberben már itthon, Magyarországon fogok dolgozni.

Amint lejárt a kinti juttatás az után meg lehet igényelni a gyest?

Tudom nem sok pénz, de ha lehetséges,akkor miért ne?!

Valaki volt már így?


2022. aug. 1. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet. Egy gyerekre egy juttatás jár, ha Ausztriából megkaptad a teljes nektek járó összeget, akkor utána miután lejárt már nem igényelhetsz Magyarországon is ugyanarra a gyerekre juttatást (csak családi pótlékot). Az igény elbírálást elutasítják, ha meg mégis megkapod, akkor azt az egy évre járó havi bruttó 28ezer valahány Ftot összeadják és behajtja rajtad az osztrák Gesundheitskasse.
2022. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

1!


Az értő olvasas sokat segíthet.


Igen, kérdező, meg lehet igényelni

2022. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Az értő olvasás neked hiányzik.
2022. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ess neki megegyszer.


"Ausztriából kapom a gyest augusztus végéig,de szeptemberben már itthon, Magyarországon fogok dolgozni.


Amint lejárt a kinti juttatás az után meg lehet igényelni a gyest?"

2022. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Ess neki te, te értetlen. Kap egy bizonyos összeget x időre, ami augusztusban lejár neki. Majd szeptemberben újra dolgozni kezd, de Magyarországon. Arra a gyerekre megkapta a juttatást. Ha megigényli, kérni fognak róla igazolást itthon. 1 vagy elutasítják 2 ha nem, akkor meg jókora pénzzel vágja meg a kinti Kasse, még lehet hogy büntetést is fizet majd rá.

Ausztriában van egy fix összeg, amit az általad választott időtartam alatt fizetnek ki. Ha az lejárt, tehát megkapta, nem fog rá azon felül kapni.

2022. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondoltam ahogy a kettes írja.

Ez szerintem ugyan az hogy jár egy embernek a gyed 2 évig majd a 3.ik évre igényel gyest.

Az osztrákok csak azt nézik vissza hogy amíg kaptam a juttatásokat kintről, nem e igényeltem meg pluszban más országban is.

2022. aug. 1. 18:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de ez jogtalan. Példa erre, ha az egyik szülő(anya) Ausztriában, másik Magyarországon(apa) dolgozik. Akkor az egyik után jár az osztrák KBG, másik után a GyES. Ilyenkor az osztrák juttatásból levonják a magyar bruttó juttatás, a 3 évnyi gyest. Akkor is, ha az osztrákot csak 1 évre kérted.

Te megkaptad a teljes összeget egy helyről, ami a gyerekedre jár, a kb 12500 eurót, ami most kb 5millió Ft. Ha ezen felül x időre utána felvennéd a magyar gyest, az jogtalan és bűncselekmény. Ha lepontoztok, ha nem ez sajnos így van, mert ez több mint ami a te jogviszonyod alapján jár, és ne keverd ide a csedet, gyedet ez teljesen más. A MÁK pedig teljesen tisztában van azzal, hogy neked másik országból jött pénzed és tőled is kérni fogja róla az igazolást.

2022. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet így csinálni , 7-és írja helyesen és jó példát is hozott fel
2022. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!