Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudja esetleg valaki, hogyha...

Tudja esetleg valaki, hogyha külföldről örökbefogadott gyermeke van valakinek, aki még csak az adott ország törvényei szerint gyermeke, hogyan tudja Magyarországra behozni? Ugyanúgy Schengen Vízumot kell igényelni, mint bárki más külföldinek?

Figyelt kérdés
Barátnőm járt Afrikában tanítani egy árvaházban és egy iskolában, nagyon megszerették egymást egy kislánnyal, örökbefogadta kint, de beteg lett, hazautazott, és most lábadozva nagyon gondolkozik, hogy hogyan lehetne a kislányt hazahozni, örülne, ha nem kellene kimennie, volna, aki elkíséri, valószínűleg, de nem egyszerű, legalábbis eddig úgy tűnik, a dolog... Valaki tud valamit erről? Előre is köszönöm, ha valaki tud érdemben válaszolni.

2013. febr. 21. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg hivatalosan fogadta örökbe akkor a következöket kell tennie.


Kint megkapta a kislány papírjait,egy születési anyakönyvi kivonatot amiben most az áll, hogy x állampolgárú és anyja a barátnöd. Ezzel a anyakönyvvel és az örökbefogadási papírokkal befárad a legközelebbi magyar konzulatusra (ez nem biztos hogy van az adott országban, de legközelebbit megkeresi)és kérvényez egy magyar anykaönyvi kivonatot. mivel anyuka magyar így alanyi jogon jár neki. Persze minden papírt hivatalos fordítóval le kell fordítattani, és igen macerás mire Mo-ra érnek a papírok, és ott megcsinálják, majd vissza küldik neki. ès ekkor kérhet útlevelet a gyereknek, ami ugyan ilyen módon megy végbe. Ezt saccolom minimum 6 hónap amit leírtam.

Mivel azt írod, hogy most Mo-n tartozkodik az anyuka, akkor felhívja a külügyminisztériumunkat és megkérdezi ott a bevándorlási hivatalt erröl. Föleg azt hogy ha neki most ott vannak a papírjai mit tudnak csinálni.


Nekem lányom német államoplgárnak született, mert apa német, és kint született. Neki itt kértünk útlevelet (mert némt), de megcsináltattuk az anyakönyvét otthon is.

Elég macera ezek a dolgok, és rengeteg pénz, de ha a barátnöd ezt tette akkor tudja is, hogy ez így müködik és minden sok sok pénzbe kerül.


Èn mondjuk nem igazán hiszem el, hogy hivatalosan örökbe fogadhatta azt kislányt föleg úgy, hogy nincs férje neki. Magyar állampolgár csak magyart fogadhat örökbe, csak nagyon megindokoltan lehet külföldit, és azt is nagyon ellenörzik, hogy miért. ezzel próbálják az eun belül is a gyerekkerekedelmet vissza folytani.

Föleg afrikai országokból óriási a gyerek kereskedelem, pont ezért nem is nagyon engedik az örökbefogadásokat. Ès mivel a barátnöd magyar ezért a legközelebbi konzulátusnak tuti kellett ebben az ügyben részt vennie, így ott ezt is tudnia kellett volna.

2013. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem jutottak el odáig, hogy a magyar hatóságokat is bevonják. Minthogy az országban elég egyszerű az örökbefogadási ügyintézés, kb. hirtelen felidulásból végbe is ment az egész. De haza kellett utaznia. Nem szeretnék konkrétumokat jobban írni, mert nem tudom, mennyire akarja, hogy kiderüljön ez az egész... Kénytelen volt hazajönni... Persze, magyar örökbefogadás még nem zajlott, csak az ottani. Mivel ott nem kell hogy legyen férj is, teljesen hivatalosan az ottani törvények alapján végbement a dolog... De most kb. patthelyzetnek látszik, szomorkodik, de az állapota miatt még nem nagyon tudott a dologgal foglalkozni, én pedig, bár nem mondtam, hogy próbálok segíteni, megpróbálok utánajárni a dolognak...
2013. febr. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!