Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor ez hogyan is van?

Most akkor ez hogyan is van?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok. Jogosult vagyok Csedre és Gyedre is. Csedre én mennék a picivel, Viszont apuka menne Gyedre munka mellett (jobban megéri Nekünk). A kérdésem az lenne hogy én ugye tudnám a Csedet igényelni 28 nappal szülés előtt, akkor viszont szülés után kb. 5 hónapig járna még. Apuka tudná utána egyből igényelni a Gyedet? Vagy csak ha a szülés után lejár a 168 nap?

2022. aug. 14. 18:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg még annyi hogy a Csed igénylőre akkor mit töltök ki? (munkáltatóm nem tb kifizető hely)
2022. aug. 14. 18:04
 2/8 A kérdező kommentje:
*ha előbb venném igénybe
2022. aug. 14. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató adja le a csed igényt, ha nem kifizető akoor is.

Leadhatnád, de a munkáltatónak kepl adnia egy igazolást, amit neki kell továbbítani mindenképpen.


Többi


Összesen jár 168 nap..

Ha 28 nappal hamarabb igényled, akkor onnan indul a 168..


Amikor lejár a csed lehet igényelni a gyedeg, de te akkor vagy felmondasz vagy mész vissza dolgozni., mert nem lesz jogcímed otthon maradni.

2022. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De otthon maradhat fizetetlen szabin, mert a munkáltató gyermekgondozás céljából köteles engedélyezni a gyermek 3 éves koráig. Viszont ebben az esetben a biztosítási időbe nem számít bele, így megszakad a biztosítási jogviszony. Olyan mintha munkanélküli lenne. Ha újabb gyermeket szeretnének, akkor újra le kell egy évet dolgozni, hogy jogosult legyen csed/gyedre. Valamint a tb-t is fizetni kell maga után.
2022. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

felmondás alóli védelem is tart??

Van olyan munkáltató, aki ebbe belemegy?

3.


Bocs az off miatt

2022. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, a munkáltatóval már meg van beszélve. Annyit kérdeznék még, hogy mivel táppénzen vagyok, akkor azt vissza kell mondanom? Vagy az jár szülésig?
2022. aug. 14. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Kénytelen belemenni, mert törvénybe van foglalva. Én nem éltem ezzel a lehetőséggel, mert nálunk mindkét gyerek után én vettem fel az ellátásokat, így arról nem tudok, hogy esetleg a munkáltatók ismernek-e kiskapukat. A védelem is él, míg meg nem szakítja a fizetés nélkülit.
2022. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz és csed nem jár együtt. Le kell záratni, és a zárást követő nappal tudod igenyelni a csedet.
2022. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!