Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatti táppénz esetén miből számolják a CSED, GYED, GYES összegét?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes vagyok, még csak 3 hónapos és úgy néz ki, hogy már nem tudok sokáig dolgozni. A fizetésem nettó 200 ezer forint.

Ha a most következő hetekben el kell mennem táppénzre, ha jól tudom nettó 100 ezret fogok kapni (voltam két hónapot munka nélkül, a covid miatt 2 éve elvesztettem a munkám, utána napi bejelentéssel dolgoztam 2 hónapig. Előtte és utána folyamatosan van teljes állású alkalmazotti jogviszonyom). Utána a CSED-et és a GYED-et is ez alapján számolják majd és nettó 100, utána meg 70 körül fogok kapni? Vagy az akkori fizetésem alapján számolják majd, amikor dolgoztam és nettó 230, utána 160 körül fogok kapni?


2022. aug. 24. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz előtti béredet fogják átlagolni a csedhez, gyedhez. A csed az átlagos bruttó béred 100%-a, ami naptári napra jár és csak adót vonnak belőle, tehát több lesz mint a fizetésed. A gyed az átlagbéred 70%-a lesz, amiből 15% adót, és 10% nyugdíjjárulékot vonnak.
2022. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

CSED:

A táppénzt megelőző 3 hónap előtti 180 nap átlagát veszik figyelembe.


Facebookon a TB kisokos (nemcsak) kismamáknak csoportot ajánlom.

Egyéb témával kapcsolatban pedig az Édesanyák szakértői csoportot.


Boldog babavárást kívánok!

2022. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez kicsit megnyugtatott! :)
2022. aug. 25. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a táppénzt megelőző 3 hónapot hagyják figyelmen kívül, hanem a szülést megelőző 3 hónapot. Magyarul ha a szülést megelőző több mint 3 hónapban táppénzen volt, akkor a táppénz első napjától visszafelé számított 180 nap számít.
2022. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!