Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén hogyan számolják ki a táppénz összegét?

Figyelt kérdés

A nettó vagy a bruttó bérből kell számítani? 6 év folyamatos munkaviszonyom van, még nem voltam táppénzen egyszer sem.

Köszönöm!


2016. júl. 14. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint a többi táppénzt. Itt a kód nem számít-annyi, hogy rögtön táppénz jár, nem 15nap betegszabadság.. A bruttó bérből számolják a bruttó táppénzt.
2016. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű táppénznel számolják, csak a rozsaszin papiron 9-es kod van. Ez jeloli h v.terhesség miatt vagy taopenzen es nem uzemi baleset,egyéb betegség. ..stb miatt.



A fizetesedbol szamolnak átlagot es annak veszik a 60%-at. Tehat ha te fix 100-at kapsz fizunak a tappenzed 60ezer lesz.


Kacifantosabb ha mindig mas osszeget kapsz,mert megy ra ejszakai pótlék vagy bármi. Azt nem tudom hogy hány havi fizetesed veszik alapul,de az tuti hogy addig vagy jogosult tappenzre amennyit elotte mar dolgoztál, de max 1 évig.

2016. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kiszámoltam és nem is lesz annyira kevés mint amit gondoltam. :)
2016. júl. 14. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugy tudom ha folyamatos a táppénz akkor a szombat vasárnap is bele számit. Tehát végül nem csak a fizu 60%-át kapjuk meg.
2016. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!