Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződés,...

Határozott idejű szerződés, jogosult leszek a CSED-re?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozom, határozott idejű szerződéssel. Januárban le jár a szerződés, azonban csak áprilisban fogok szülni.

Nem tudom, hogy hosszabbítanak-e,vagy mást fognak felvenni, mert én babát várok?

A főnököm azt javasolta, hogy majd menjek januárban betegszabadságra. Miért? Így jobban jövök ki a helyzetből?

Így jogosult leszek igénybe venni a CSED-et?


Légyszi segítsetek, most meg ijedtem, hogy ettől a kis pénztől is el esünk.


Köszönöm



2022. szept. 15. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hosszabbít a főnök, akkor el sem tudsz menni táppénzre, hiszen nincs munkaviszonyod. Ilyen esetben csak a 25 ezres GYES jár, mert a szülés időpontjában nem lesz munkaviszonyod, sőt még a 42 napba se esel bele (ha a munkaviszony megszűnése után 42 napon belül szülsz, akkor még jár minden ellátás). Esetleg a álláskeresésivel tudsz játszani, hogy szülés napja beleessen és akkor jár minden, mert biztosított vagy. Ha hosszabbít, akkor jó, addig dolgozol ameddig tudsz, esetleg a szülés várható ideje előtt 28 nappal megkezdheted a CSED-et vagy ha az állapotod indokolja akkor táppénz.
2022. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szabadságra is csak aktív munkaviszonyból lehet menni, ha nem hosszabbítanak, akkor az sem lehetséges. Ergo akkor vagy kapsz új szerződést, vagy ha nem, akkor munkanélküli járadékot kell igényelni és akkor minimálbér után számolják az ellátásokat.

Csedhez, gyedhez aktív jogviszony kell, tehát hogy a szülés napján is biztosított légy, tehát vagy legyen szerződés, vagy az álláskeresési járadék folyósítása legyen még aktív.

2022. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mivel egy év bedolgozott idő van ezért 36 napot kapnék álláskeresésin.. Sehogy sem jön ki jól...
2022. szept. 15. 12:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De azt nem feltétlenül kell egyből igényelni, várhatsz vele annyit, hogy beleessen a folyósítás idejébe a szülés. Ha nem hosszabbítanak, akkor csak ez a megoldás marad, ha minimálbér után számolják az ellátásokat is több lesz, mint a gyes.
2022. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ergo ha áprilisban szülsz, akkor igényeld a hónap elején, hogy biztos beleess még terminus-túllépés esetén is. persze semmi nincs kőbe vésve, jöhet előbb is, később is, de hát ez egy szerencsétlen helyzet, ha minden oké addig, akkor ha a 38. hét tájékán megigényled, biztosan beleesik a szülés a 36 napba.
2022. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
El írtam a kérdésben a szerződés végét... Decemberben jár le.
2022. szept. 15. 12:43
 7/20 A kérdező kommentje:
Az álláskeresésit nem rögtön kell igényelni, miután megszűnik a jogviszony? Bocsi, ha hülye a kérdés, nem értek hozzá...
2022. szept. 15. 12:49
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

De én nem értem, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy semmit nem értesz és nem is jársz utána a dolgoknak, azt se tudod, hogy működik a csed-gyed, munkanélküli vagy valami.


Nem értem. Amikor terhes lettél, elvileg már alkalmazásban voltál ezzel a határozott szerződéssel, mielött a gyereket bevállaltátok, miért nem jártak utána, milyen juttatásokra és hogy vagy jogosult? Ezt miért utólag kell, amikor már nem lehet variálni?

2022. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mert nem voltam tisztában azzal, hogy a határozatlan szerződés ekkora kibaszás? Bocs. Ettől még ennek a gyereknek meg lesz mindene.... 🤦
2022. szept. 15. 14:14
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Igen, nekem tök fura, hogy valaki nem tudja, mit jelent a határozott idejű munkaszerződés, és még furább, hogy valakinek annyi esze sincs, hogy gyermekvállalás előtt utána járjon. De oké, nem tudja, de akkor miért nem tájékozódik előbb?????


Az életben nem lehet ennyire mulyának lenni, mert itt komoly pénzekről van szó, egy felelős szülőnek nem lehet mindegy, hogy havi 25 ezret vagy 180 ezret kap-e.


Ja, meglesz mindene, ha apuka kifizeti, ha holnap elüti egy kocsi vagy 3 hónap múlva szerelmes lesz, akkor még mentek a híd alá?


Ember,felelős gyerekvállalás, 2033-ben ez miért nem alap még???

2022. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!