Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elveszítem e a juttatásokra a...

Elveszítem e a juttatásokra a jogosultságomat ha a határozott idejű munka szerződésem a TGYÁS alatt jár le?

Figyelt kérdés

Nem tudom mitévő legyek. Várandós vagyok, szülés most október első hetében várható. Egy cégnél dolgozom határozott szerződéssel ami a szülés előtt jár le, de munkáltató hajlandó meghosszabítani pár héttel. Az orvosom már kiírt TGYÁS-ra.


A kérdésem tehát, hogy legyen a munka szerződésem TGYÁS alatt is? Ha pl. most okt. 2-án vagy 4-én szülnék, milyen dátum legyen a határozott szerződés utolsó dátuma, hogy ne kössenek bele az OEPnél? Pl. szep. 30? Vagy?


Sürgős lenne, előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 18. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A jogi fórumon nagyon pontos választ fogsz kapni ügyvédektől ! Ott érdeklődj!
2012. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legyen mindenképpen munkaviszony a tgyáy alatt, mert így automatikusan jár majd a gyed. Igaz, passzívan, de ha a tgyás előtt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor egy csomó utánajárás kell majd a gyedhez, így viszont jár majd.


Ha már tgyáson vagy, akkor megszűnhet szeptember 30-al a munkaviszonyod, mert az már tökéletes a gyed szempontjából.

2012. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

agikaszenta: miért? Miért ott érdeklődjön, amikor itt van egy csomó valóban hozzáértő ember, ott meg csak akkor kap pontos választ, ha talál egy tb jogászt..


Kérdező, a második válasz tökéletes, akár már holnap megszűnhet a munkaviszonyod, mivel már tgyáson vagy.


A gyed jogosultságnál meg az kell, hogy biztosított légy igényléskor, vagy a jogviszonyod a tgyás alatt szűnjön meg.

2012. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat és az útmutatást!

A szept.30 lesz a végső megoldás, mivel tutira szeretnék menni és nem elveszni a bürokrácia útvesztőjében :)

2012. szept. 18. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!