Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő kell elteljen a...

Mennyi idő kell elteljen a bejelentett összeggel?

Figyelt kérdés

Most jelenleg nem úgy vagyok bejelentve, amennyire valóban kellene. (minimálbélre vagyok bejelentve, de többet kapok nettóba)

Ha szólok a munkáltatómnak, hogy emelje fel a bruttómat a valós összegre, mennyi idő kell hogy bejelentve legyek abban az összegben a szülésig, hogy ahhoz mérten kapjam a Gyed-Gyest?



2022. szept. 19. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mikor kell elmenned táppénzre. Ha végig dolgozol a terhességed alatt akkor kB. az utolsó menstruációdtól (a szüléstől 3 hónapot számolnak vissza és az előtte lévő fél év fizetéséből számolnak=9 hónap)


Ha ahogy megtudod hogy terhes vagy veszélyeztett leszel és otthon kell feküdnöd táppénzen, akkor a táppénz előtti 180 nap jövedelme számít.

2022. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, így hogy már 9. hetes vagyok, és jövőhónapba szólok csak, semmiképp nem jön össze a dolog?! :(
2022. szept. 19. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Már a mostani fizetésed is bele fog számítani, de a 180 nap átlagát nézik, így még sokat tudsz rajta "javítani" ha sokáig dolgozol.

Ez plusz motiváció arra, hogy minél tovább dolgozz, mert minden egyes nappal amit még dolgozol több lesz a cseded és a gyeded.

2022. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából veszélyeztetett terhes vagyok és idén tervezek már csak dolgozni. Így van értelme a bruttón változtatni, vagy hagyjam szerinted, mert kb ugyanott lenne?
2022. szept. 19. 17:45
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Félreteszed azt a pénzt, amit most zsebbe kapsz és nem adózol utána, és problem solved.
2022. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Erre most már nincs lehetőséged. Ezért kellene előre tervezni. Táppénz előtti 3 hónap, majd onnan még 180 napi átlagbérből fognak számolni. Tehát ezt már nem igazán tudod befolyásolni.

Szerintem kezdj el már most vásárolni a babának, mert elég sokba kerül és a nagyját vedd meg míg dolgozol, ezzel tudod csökkenteni az anyagi terheidet.

Én a 12. héttől vásároltam ami kell, most 29. héten tartok és már minden megvan. Így vagyok nyugodt, az előző gyerekemnél is így csináltam mert használtam az eszem és nem a "babonás megmondó károgókra" hallgattam. Ja, és egyébként én is veszélyeztetetten dolgoztam ameddig bírtam 24. illetve most a 18. hétig - majd szabadságra mentem amit a munkáltatóm időarányosan kiadott, még csak 4 hete kellett táppénzre mennem.

2022. szept. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még a szabadságaiddal tényleg tudsz játsszani, az beleszámít a számolásba, ha kiveszed az összes jövőévi szabadságod január/februárban.


És nem a táppénz előtt számolnak vissza 3 hónapot!


A SZÜLÉS NAPJÁT megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé lévő 180 nap számít!

Tehát ha valaki május 31-én szül akkor február 28-tól visszafelé 180 nap számít, ha június 1-jén szül akkor március 31-től visszafelé 180 nap.

2022. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: biztos hogy nem. Ha valaki pl. 6 hónapig táppénzen volt szülés előtt, abból biztos nem számolnak - mivel ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát a táppénzes napoktól számolnak vissza...
2022. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az összes jövő évi szabadságát biztos hogy nem veheti ki az év első 2 hónapjában, mivel időarányosan jár és nagyobb százalékával a munkáltató rendelkezik. Ne írjunk már butaságokat.
2022. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 A táppénzes napokat átugorják, de attól még a 3 hónap "visszaszámolás" a SZÜLÉS NAPJÁTÓL van.


Még egyszer. Ha valaki május 31-én szül, akkor február 28-tól visszafelé keresnek 180 olyan napot, amikor az ember nem volt táppénzen.


Március 1. es május 31. között teljesen mindegy hogy táppénzen van, szabadságon van vagy dolgozik, az nem számít. Február 28-tól visszafelé 180 olyan nap fizetése számít, amin dolgozott vagy fizetett szabadságon volt azaz munkabért kapott.

2022. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!