Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő kell elteljen a...

Mennyi idő kell elteljen a bejelentett összeggel?

Figyelt kérdés

Most jelenleg nem úgy vagyok bejelentve, amennyire valóban kellene. (minimálbélre vagyok bejelentve, de többet kapok nettóba)

Ha szólok a munkáltatómnak, hogy emelje fel a bruttómat a valós összegre, mennyi idő kell hogy bejelentve legyek abban az összegben a szülésig, hogy ahhoz mérten kapjam a Gyed-Gyest?



2022. szept. 19. 16:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 Haa munkáltója jófej (márpedig ha hajlandó bejelenteni a teljes fizetését, azért mert terhes akkor jó fej) kiveheti az összes szabadságát januárban.


Kíváncsi vagyok hányan veszik júniusig a szabadságaik felét "időarányosan".... Mindenki nyári, őszi és téli szünetben veszi ki az összes szabadságát, általában még az is akinek nincs gyereke...

2022. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11: ez nem így van. Nekünk mindig időarányosan jár a szabadság. Én nyár közepéig bírtam dolgozni és úgy vehettem ki, hogy 2 hét idei, plusz 2 hét még volt a tavalyi szabimból. Nem mindenki úgy megy el ahogy írtad, mert akkor ki dolgozna abban az időszakban...
2022. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
10: A szülés napja előtt legtöbben már táppénzen vannak. Főleg manapság, amikor a legtöbben megkapják a veszélyeztetett jelzőt.
2022. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Még mindig nem érted. Teljesen mindegy hogy a szülés napja előtt táppénzen van. Attól még csak a szülés napja előtti 3 hónapot ugorják át, nem a táppénz előtti 3 hónapot.


Ha valaki 5 hetes terhesen táppenzre megy és onnantól a szülés napjáig táppénzen marad, akkor már táppénz előtti utolsó munkanapja is beleszámít a csedbe (és az azt még előző további 179 nap).


#12 Attól hogy nálatok nem így van máshol még lehet másképp, a férjemnek pl idén úgy jött ki hogy a 22 nap szabadságából 7 napot júliusban vett ki 2 napot augusztusban az összes többit decemberben fogja. Ez hol időarányos?

Senki nem szólt egy szót sem. Kolléganőm januárban szokott menni síelni hétre. Az sem időarányos mégse szól senki egy szót sem.

Előző munkahelyemen kolléganőm május végén szült, márciusban kivette az egész évi szabadságát.

Ez olyan dolog ami csak a munkáltatón múlik.

2022. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!