Hogyan vegyem igénybe a táppénzt GYED mellett?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, és várandós. Emiatt a magzatra szeretném kérni a táppénzt.

Mi a menete ennek?

A munkáltatónak megküldöm levélben a fizetés nélküli szabadság megszüntetéséről való kérelmet, aztán köv. levélben meg írom, hogy ja, bocsi, mégse megyek vissza dolgozni, hanem táppénzre mennék?

Ezt valóban megtehetem akár 1 nap szabi után is, nem kell kivárnom a 30napot, amit a fiz.nélküli szab.nyilatkozatban ha jól tudom azt, vagyis 30nappal későbbi dátumot kell írni, igaz?


2022. szept. 20. 16:47
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
7%
Szia én is hasonló dillemaban vagyok.felek kérvényezni , kérdező ha meglepted írj hogy hogyan alakult.koszike
2022. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles 10-es,sőt fel is mondhat,ha tudja a szándékodat,ugyanis mikor lemondod az illetmény nélküli szabit, akkor kiadja a felgyűlt szabidat.De ha márásnap táppénzen vagy, akkor is felmondhat azzal a nappal,amikor visszavesz állományba.Csak visszavenni köteles,megtartani nem.Ugyanazon a napon ugyanis nem lehetsz rögtön táppénzen Legalább egy napot "dolgozol"papíron,az mindegy,hogy az szabadság-e,vagy sima szabadnap,vagy hogy könyvelik.
2022. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
18%
Ha ennyire kell a segély, nem kéne második. Gondolom azután harmadik is lesz, hiszen arra jár a sok csok, te meg lehetsz "főállású anyának" nevezett élősködő.
2022. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
35%
13 válaszoló egy gusztustalan emberi lénynek nevezhető valami vagy.ne haragudj de mi közöd van hozzá más mit csinál.otulj neki hogy neked nincs szükséged ezekre a támogatásokra.hihetetlen emberi roszanulat van a világban kismamáktól beszélünk akik dolgoztak .nem vagy erre az oldalra való kedves 13 as mert ezt az oldalát azért találták ki hogy egymásnak segítenek az emberek.lehet lepontozni
2022. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%

14: Én érdekes módon tudtam dolgozni eddig is, 2 gyerek közt is. Kismama vagyok én is de nem lesem a potyát és táppénzcsaló sem vagyok.

A hasonló gondolkodásúak a gusztustalanok akik emberi lénynek nem nevezhetőek, mert annyi lehetőség van manapság. Dolgozni, tervezni és úgy vállalni. Nem segélyekre apellálni. Körülnéztél már pl. ezen az oldalon? Mennyi kérdés van a "nincs munkaviszonyom, mi jár mert gyerekem lesz" típusból? Szros 1 évnyi munkaidőt kellene szerezni 2 év alatt! Ez lófsz és sokaknak még ez sem sikerül, csak gyereket gyártani. Ők a gusztustalanok, nem én aki dolgozok és annyit vállalok amennyit bírok.

2022. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem azt mondom hogy szüljön az ember segélyre...de van aki nem tud visszamenni dolgozni.pld most

Itt vagyok 2 kicsi gyerekkel és a faluban nincsen ovi jelenleg,én 35km re jártam dolgozni napi 10 órát ,hogyan oldjam meg ezt hova tegyek két kicsit? Nagyszülők nem opciók az én édesanyám sajnos nem beszámítható a férjem szülei nem élnek. Nem hozhatom rá a gyerekeimet a szomszédra....és nyilván ebben a helyzetben nehéz a megélhetés két fizetéssel is ,főleg hogy az egyik gyermekem tartós beteg..... Jó most josz azzal hogy minek szültem és szülöm... A kislynom még nincs egy éves és nem terveztük de be sikeredett de nem fogom megölni,elvetetni..

2022. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
71%
Elég baj, ha felnőtt embereknél “besikeredik” a gyerek.
2022. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
76%
Besikeredett gyerek nincs.Felelőtlen szex,az van.És valószínűleg akkor ha más munkalehetőség vagy lakhatás közelebb a munkához nincs,meg segítség sem, akkor az 1 gyerek is sok volt,nem számít akkor már,hogy 2 lett.Igazából mindegy,mert itt is az a baj,hogy nincsenek emberek tisztában azzal,hogy mit csinálnak.Nem a magzatra veszi igénybe a táppénzt az ember,hanem ha keresőképtelen, akkor fizetés helyett ezt tudják neki adni,hogy felmentsék a munka alól.De ebben az esetben eleve fel van mentve, tehát nem járna.Pontosan ezért kell papíron visszamenni.Ez nem egy lehetőség,hanem egy kiskapu.És azért bosszant sokakat,mert a gyed extrát nem erre találták ki,hanem arra,hogy valóban vissza tudjon menni az anyuka szülés után dolgozni,de ne essen el a 2 évnyi támogatástól,ami a gyermek gondozásáért jár.Sokan valóban visszamennek,más meg itt trükközik.És nem is tud róla,hogy ez trükközés.Lásd ezt a példát is.A kérdező is meg van győződve róla,hogy ez jár a magzatra.Nem jár.Ez a gyakorlatban valóban táppénz csalás.Az meg,hogy ezt ki, milyen gyakran és hogyan ellenőrzi,az egy másik dolog,és egyik napról a másikra is változhat.
2022. szept. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Egek...

Táppénz csalás? 😁


Munkaviszonyom van, immár 15.éve folyamatosan.

Nem én találtam ki, hogy lehessen egyszerre több ellátást is igényelni. Hangsúlyozom, ellátást. Ami nem segély 😆

Jogszerűen kapom, nem kellett érte se térdelnem, se nyalizni.


Ha pl van egy kuponod egy termékre, amit amúgy drágállanál teljes áron, inkább passzolod a kupon lehetőségét, csak nehogy valaki azt gondolja, sporólós vagy.. ?

Persze, tök más példa,de a lehetőségekről van szó.

Vagy ha munkanélküli lennél, nem fogadnád el a Segélyt, mert nem dolgozol meg érte?


Ez a gyerektéma is..


Szóba se jöhet pl olyan, hogy valaki szeretetből vállal gyereket? Azért mert családot szeretne?

Nem mindenkinek van ám félnivalója, szerencsére vagyunk még páran, akik megtehetik, hogy családot alapítsanak, kicsit nyugodtabb szívvel..

CSOK nélkül is.

Ettől függetlenül Azért had kapjam meg a gyerekeimre azokat az ellátásokat, amik megilletik őket vagy engem, ismétlem, jogszerűen.

És hogy egyen a fene nehanyotokat, felfogom venni a második babára is a családi pótlékot és a családi adókedvezményt is. Csak szólok 😚

2022. okt. 4. 23:17
 20/44 anonim ***** válasza:
79%
Jó arrogáns vagy ám!Ez nem pont kupon téma,és hivatalosan csalás.Akkor is,ha azt hiszed hogy nem.Ez nem a családi pótlék,hogy jár a gyereknek.A táppénz azért jár,mert munkaképtelen vagy.Te meg nem vagy az,csak nem tudod otthon hagyni a másik gyereket,de arra meg kapsz ellátást.A GYED Extra azoknak a nőknek lett kitalálva,akik visszamennek ténylegesen dolgozni a gyerek mellől,és azért jár mellette a TP,mert esetleg betegek lesznek.Igazából nekem tök mindegy,hogy csinálod,sokan gondolkodnak úgy mint te,csak leírtam,hogy nem egészen úgy van ahogy te előadod.Ez ugyanis nem a magzatra jár,hanem gyakorlatilag kihasználsz egy jogi kiskaput.Csak aztán nehogy ellened is kihasználjanak egy másikat,és kirúgjanak azon az egy napon amikor visszavesznek állományba,vagy ha akkor nem is,mikor mennél vissza a kisebb után.
2022. okt. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!