Hogyan vegyem igénybe a táppénzt GYED mellett?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, és várandós. Emiatt a magzatra szeretném kérni a táppénzt.

Mi a menete ennek?

A munkáltatónak megküldöm levélben a fizetés nélküli szabadság megszüntetéséről való kérelmet, aztán köv. levélben meg írom, hogy ja, bocsi, mégse megyek vissza dolgozni, hanem táppénzre mennék?

Ezt valóban megtehetem akár 1 nap szabi után is, nem kell kivárnom a 30napot, amit a fiz.nélküli szab.nyilatkozatban ha jól tudom azt, vagyis 30nappal későbbi dátumot kell írni, igaz?


2022. szept. 20. 16:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Tisztáztad már az orvosaiddal, hogy hajlandóak táppénzre venni (valószínűleg) kamu indokkal (veszélyeztetett terhesség)? Ha ez megvan, akkor nyugodtan megírhatod egy levélben is. (Vegyenek vissza állományba, és egy úttal közlöd, hogy várandós vagy.) Csak arra vigyázz, hogy ha ne adj isten történik valami a magzattal, akkor már nem leszel védett, nyugodtan kirúghatnak.
2022. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Azért tudod, ugye, hogy ez egy veszélyes játék? Egyrészt, ahogy írják, ha elvetélnél, utána már nem leszel védett, másrészt ilyen húzás utánt tuti nem vesznek vissza dolgozni.
2022. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
76%
És ha a mostani terhességgel történik valami, akkor az illetmény nélküli szabit sem kötelező újra megadni a nagyobbra.
2022. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
70%
És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy joguk van kiküldeni az ellenőrzést, hogy tényleg otthon fekszel táppénz alatt, mert veszélyeztetett vagy, vagy a nagyobb után szaladsz a játszótéren éppen…. értem én, hogy jól jön a plusz pénz mindenkinek, de ne legyenek már ilyen gusztustalan húzásaink… GYED-en vagy, más mellette dolgozik is, te meg azt nézed, hogy kaphatnál még ingyen pénzt is. És tényleg csodálkozunk, hogy nem szívesen vesznek fel fiatal nőt sehová?!
2022. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
15%
De, el q felmondási védelem,ugyanis a már meglevő gyerek 3 éves koráig bármikor újra kerelmezheti a fizetés nélküli szabadságot és azt a munkáltató köteles is megadni
2022. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
12%
Semmi gusztustalan nincs benne, ha megteheti az ember, megteszi, mert van, hogy minden forint számít. Arról nem is beszélve, hogy azért mert otthon van a gyerekkel, lehet ténylegesen veszélyeztetett terhes.
2022. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%
5.Nem köteles megadni újra.Egyszer megadta,majd a munkavállaló nem kérte tovább.Ugyanarra a gyerekre NEM köteles újra megadni.
2022. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
76%
De igen, gusztustalan. Ha ennyire kell minden forint akkor nem kellett volna a második gyerek. Az meg hogy tényleg veszélyeztetett, nem azt jelenti hogy fizetni kell neki a táppénzt, amikor amúgy is otthon van GYED-en. Táppénz csalók országa…..
2022. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is 20 hónap van a gyerekeim között,de én nem mertem ezt meglepni.Nevessetek ki,de én féltem,hogy megbűntet a sors,és történik valami a kisbabával a hasamban.Pedig olyan helyen dolgozok,ahová várnak vissza,el sem küldtek volna,és még veszélyeztetett is voltam tényleg,de nem csináltam.A munkaügyek mondta is,hogy miért nem megyek tp-re,de nem akartam semmit kockáztatni.Nekem az is elég volt,hogy párhuzamosan kaptam 6 hónapig csed-et,gyed-et.
2022. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
8%

7!


De, köteles megadni BARMIKOR ugyanarra a gyerekre is.

2022. szept. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!