Hogyan vegyem igénybe a táppénzt GYED mellett?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, és várandós. Emiatt a magzatra szeretném kérni a táppénzt.

Mi a menete ennek?

A munkáltatónak megküldöm levélben a fizetés nélküli szabadság megszüntetéséről való kérelmet, aztán köv. levélben meg írom, hogy ja, bocsi, mégse megyek vissza dolgozni, hanem táppénzre mennék?

Ezt valóban megtehetem akár 1 nap szabi után is, nem kell kivárnom a 30napot, amit a fiz.nélküli szab.nyilatkozatban ha jól tudom azt, vagyis 30nappal későbbi dátumot kell írni, igaz?


2022. szept. 20. 16:47
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
7%
Normális, tisztességes embereknek “fáj”, ha valaki csal. ☺️
2022. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

30, voltál te valaha veszélyeztetett terhes?

Én sokszor. Nem kellett egész nap feküdnöm.

Progeszteronhiány-vérzés: első három hónap pihenés, gyógyszer. A továbbiakban csak emelni, megerőltetni nem volt szabad magam. Nem nyomorék voltam, hogy menni sem szabad és a tanácsadásra is mentő vitt.

Haematoma-vérzés: 2 hét kórház majd utána kíméletes életmód. Laza séta kimondottan ajánlott volt, de a 8 óra állómunka és a 20 kilók emelgetése nem.

Terhességi cukorbetegség-a munkahelyemen nem tudtam volna tartani a diétát, mert nem volt lehetőségem 3 óránként megfelelő ételt enni. Sem tartani a rendszert. Sem eleget inni. Ettől még remekül elvoltam a rendesen tartott diétámmal. Nem kellett feküdni. Sőt, a cukorszintnek eleve ajánlott volt a mozgás.

Három vetélés után automatikusan veszélyeztett lettem. Az amúgy problémamentes terhességgel is. Nem kellett feküdni.

Amúgy rizikófaktort állapítanak meg. Én a korom, túlsúlyom és pm alulműködésem miatt vetélés nélkül is magas kockázatú besorolást kaptam. Nem kellett ágyhoz kötve léteznem.

2023. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
40%
41, általában annak fáj, aki maga is örülne annak a pénznek, de benne nincs annyi kurázsi vagy egyéb más ok miatt nincs rá lehetősége. És ez frusztrálja. Máskülönben pont letojná, hogy ki mire vállal gyereket és mot vesz igénybe. Irigységnek hívják ezt, de senki nem szereti magának beismerni, hogy baromi irigy, így megideologizálja a dolgot.
2023. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
44%
Mennyi álszent ember. Ki az a hülye, aki nem él ezzel a lehetőséggel. Mármint ez konkrétan plusz pénz a gyerekedre… ne vicceljünk már. Amúgy meg a terhesség egy veszélyeztetett allapot. Tehát miért ne járna a babám után pénz?
febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!