GYED alatti leszámolás?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy GYED alatt, ha szeretnék visszamenni dolgozni a meglévő munkahelyemre kötelezhetnek-e arra, hogy ne álljak munkába? Az indokuk létszámstop. Amennyiben jók az információim ebben az esetben, ha leszámol a munkáltatóm végkielégítés jár nekem (több éves munkaviszony). Ez valóban így van? Tehát, ha én hivatalosan bejelentem a fizetés nélküli szabadság megszűntetését és kiveszem a bent maradt szabikat, kötelességük vissza venni engem? A fizetett szabadság letelte után, vagy akár az alatt is felmondhatnak nekem?


Köszönöm szépen a segítséget!



2022. okt. 6. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ha te vissza akarsz menni kötelesek lehetóvé tenni hogy visszamehess.

Akármilyen létszámstop is van az rád nem vonatkozik, te jelenleg is a cég dolgozója vagy, csak fizetés nélküli szabadságon.

Ameddig jár a gyed ki se rúghatnak.

2022. okt. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kivéve, ha megszakitja q fizetés nélküli szabadságát. Másnap már fel is mondhatnak neki. De igen, ki kell fizetniük a végkielégítést, hacsak nem vesznek rá ügyesen a kozod megegyezésre.

Amúgy csak úgy nem mehetsz vissza dolgozni, a tervezett visszatérés előtt minimum 30 nappal írásban kell jelezned q visszatérési szandekodat

2022. okt. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Jeleztem nekik már korábban, még nyár végén, de akkor felhívtak, hogy még maradjak már itthon, mert nem túl rózsás a helyzet stb stb. Viszont az anyagi helyzetünk nem engedi meg, hogy én csak itthon üljek.

Közben azért nézelődtem én a munkaerő piacon és lenne is masik lehetőség.

Viszont 2 napja, bementem a HR vezetőhöz, aki 3 hete van a cégnél, hogy azért mégis megkérdezzem mik a kilátások. Akkor mondta, hogy nem tudnak vissza venni, maradjak náluk állományban, mellette pedig 6 órában vállalják máshol munkát. Természetesen én megértem a helyzetüket, csak úgy érzem én teszek szívességet, azzal, ha párhuzamos munkahelyem lesz. Mivel önhibámon kívül nem tudok vissza menni hozzájuk, járna az a végkielégítés, meg ott van a 25 nap bent maradt szabi…

2022. okt. 6. 06:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Lejárt mar a gyeded? Anno hogy kérted meg q fizetés nélküli szabadságot! A gyerek 2 vagy 3 éves koráig?
2022. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyed ideje alatt mész vissza, akkor eleve megszűnik a védettséged, tehát az első munkanap9n is akár felmondhat neked a munkáltató. Ha előre jelezték, hogy létszám stop van, akkor én a helyedben nem reckíroznék ezzel.
2022. okt. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!