Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az egy év munka viszonyba...

Ha az egy év munka viszonyba az utolsó 1 hónap terhes táppénz, akkor is jogosult leszek a gyesre stb ?

Figyelt kérdés

8 órás munkahelyemen veszélyeztetett terhesség miatt eljöttem táppénzre, de a 4 óra mellékállást folytattam.

Most november 10 lett volna meg az 1 évem, de az üzem orvos elküldött táppénzre október 18-al… így mire meglesz az egy év már egy hónapja táppénzen leszek.

Így is jogosult leszek innen is a gyedre stb ?



2022. nov. 1. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a táppénz nem befolyásolja.
2022. nov. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!☺️
2022. nov. 1. 07:59
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Ne aggódj, mi rendesen adózó gyerekmentes emberek eltartunk téged is. Nem kell dolgoznod soha többé, már ez az 1 év is túl sok volt neked.
2022. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ha ki vagy írva táppénze, más munkát sem csinálhatsz(feketén persze lehet).A táppénz keresőképtelenséget jelent.

ha hivatalos a 4 órás melóhelyed, a másik melóhelyeden meg táppénzen vagy, meg fognak büntetni!Hivatalosan ez táppénz csalás(tudom ,hogy életszerütlen ez, mert attól még mert egy kismama nem tud 12 óra fizikai munkát végezni, még lehet tud 4 órás adminisztratív munkát,viszont ezt a törvénykezés lesz@rja),kamatos kamattal fogják visszafizettetni.

2022. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%

Az állam meg annyi pénzt se ad egy gyerek után, hogy éhen lehessen halni belőle. Mennyit is, 12500-at? A CSOKot meg babavárót nem veszi mindenki igénybe, erre sem értem miért alapozol. Főleg hogy a 10 millió helyett 40-et kell egyeseknek visszafizetni, ha nem jön össze nekik a gyerek.


Ilyen elszállt ingatlan árak mellett még ez sem egy “nagy” segítség.


Németországban bezzeg 80 ezer jár egy gyerek után minden hónapban. Ők tesznek is valamit a gyerekekért, fura, ott van pénz erre.

2022. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem összesen kell meglennie a 365 napnak két év alatt?
2022. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 babyboom567 ***** válasza:
81%
Szerintem gyorsan találjatok valami megoldást a 4 órás cégeddel,ha hivatalosan be vagy jelentve oda, mert legkésőbb csed számításnál ki fog bukni, hogy te az egyik helyen dolgoztál a másikon meg felvetted a táppénzt(tehát nem voltál keresőképtelen).
2022. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam róla hogy nem lehet ilyet hisz két különböző munka, de mikor szóltak egyből táppénzre mentem onnan is
2022. nov. 1. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Tök, jó, hogy ki lett törölve a kérdező hozzászólása, amelyben előadta, hogy 3 szakmája van, és mennyit dolgozott eddig. És most úgy néz ki, mintha én nem a témához szóltam volna hozzá.
2022. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 babyboom567 ***** válasza:
1 lejelentett napod sem lehet,olyan amikor az egyik helyen dolgoztál a másikon meg nem.
2022. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!