Táppénz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A mai nap megkaptam a múlthavi fizetésemet még a múlthónapban 5 napot dolgoztam 1-2 szabadság volt és 5-9ig dolgoztam 12től pedig 9es kóddal táppénzre vettek. Azonban csak 70ezer forintot kaptam meg. 260ezer a bruttó bérem, adómentes vagyok, mivel 25év alatti vagyok. Mennyire reális ez a 70ezer forint? Lehetséges, hogy ez csak a ledolgozott napok, illetve a két szabadságra kapott összeg és a táppénz többi részét majd utalják? A munkahelyem nem tb kifizetőhely.

2022. okt. 10. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adtál le hó végén táppénzes papírt számfejtéshez?
2022. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzt nem a munkahelyed fizeti, ha nem kifizetőhely. Szóval igen, reális, hogy ennyi jött a munkáltatódtól.
2022. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyi mert ők csak azt fizetik amit ledolgoztál(+Szabi).

A táppénz majd leadástól számítva kb szerintem 2-3 hét múlva érkezik.( nekem így volt.)

Aztán a következő már hamarabb.

Én 2 hetente kérem ki a háziorvostól és adom le a munkahelyen .

( havonta is lehetne de inkább így csinálom, ez a biztosabb nem szeretném hogy “kavarodás” legyen a munkahelyen “véletlenül”)

És szerintem reális

Nekem 280 volt a bérem

70et kapok 2 hétre, tehát egy hónap 140.

Te is ilyesmit fogsz kapni szerintem majd.

De ezt majd akkor látod ha meglesz az első tiszta hónap és megjön a táppénz.

2022. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt kihagytam, hogy én is SZJA mentes vagyok.

3# voltam

2022. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én állami cégnél dolgozom, ha hónap 20-a után adok le táppénzes papírt, azt 1 hónap csúszással fizetik.
2022. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Én aug 6-al vagyok tp-n, 08.06 - 09.11. Közöttre 206 000 utaltak. Nekem a nettó berem 205 000 egy hónapra. És nekem pl a munkáltatóm másnál utalta is ahogy megkapta a tp papírokat.
2022. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!