Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermek, csed, gyed, stb?

Második gyermek, csed, gyed, stb?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék teherbe esni a nagyobbik gyermekem 3 éves kora előtt,és szeretném hogy az előző munkaviszonyom alapján kapjam még az ellátásokat, akkor van valamilyen szabály, ami arra vonatkozik, hogy mennyi idősnek kell lennie a várandóssagnak a nagyobb gyermekem 3.szülinapja előtt? Extrém példa: ha mondjuk a gyerekem 3. szülinapja előtt még csak mondjuk 5 hetes várandósságom van, azt elfogadják a csed, gyed, stb számításához, vagy csak akkor veszik figyelembe, ha a nagyobb gyermek 3. szülinapja előtt már 12 hetes? Kicsit kacifántos a kérdés...

2022. nov. 25. 15:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui.: Megvan még a munkaviszonyom.
2022. nov. 25. 15:09
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha gyes alatt, vagy annak megszűnését követő 1 éven belül születik, akkor igen, érvényes a kedvezményszabály.
2022. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
A múltkor még azt olvastam, hogy a tesó 4 éves kora előtt ha megszületik a következő gyermek, akkor a csed/gyed nem lehet kevesebb, mint az előző gyereknél. Erre gondolsz? Az megint egy más kérdés, hogy legalább papíron vissza kell térned a munkába, aztán táppénz, ha nem születik meg a gyerek a nagyobb 3 éves koráig, különben milyen alapon akarnál otthon maradni.
2022. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha 3 éves kora után esem teherbe, de négy éves kora előtt megszületik a testvér, akkor kaphatom még ugyanúgy az ellátást, ha jól értem. Persze visszamegyek én dolgozni, ha úgy sikerül, csak nem volt világos, hogy ha visszamegyek, akkor újra a nulláról kell e a napokat számolni, vagy sem..nem vagyok már nagyon ifjú és túl nagy korkülömbséget se szeretnék a gyerkek között.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. nov. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!